Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Česko

Dynamo nepřestává posilovat. Pardubice přivedly do branky Barulina

Východočeský klub potvrdil po angažování útočníka Andreje Kosticyna další příchod. Pardubice se dohodly na smlouvě s ruským brankářem Konstantinem Barulinem, který tak bude po Milanovi Kloučkovi a Pavlovi Kantorovi třetím gólmanem v sestavě Dynama. Šestatřicetiletý mistr světa z roku 2012 doposud působil v Nižněkamsku v KHL.

Konstantin Barulin
zdroj: Reuters autor: Petr Josek

"Hledali jsme, kým bychom doplnili brankářský post pro závěr sezony. Když se naskytla možnost angažovat tak kvalitního gólmana, jakým Konstantin je, tak jsme neváhali. Jednání byla rychlá a jsme potěšení, že nám Konstantin přijel pomoci k úspěchu v play-off," uvedl sportovní ředitel Dynama Dušan Salfický.

Zkušený gólman v KHL působil v Petrohradu, CSKA Moskva, Spartaku Moskva, Mytišči, Kazani, Omsku, Soči a v Nižněkamsku, za který v aktuální sezoně odchytal 21 utkání. Šestkrát se představil v Utkání hvězd KHL.

"O Pardubicích jsem věděl od mého kamaráda Stěpana Zacharčuka. Výsledky Dynama jsem sledoval už delší dobu a těší mě, že jsou lepší a lepší. Věřím, že tomu tak bude i nadále a já k tomu přispěji," řekl Barulin, který na seniorském MS získal kompletní sadu medailí a v roce 2003 byl i součástí zlaté sborné na juniorském mistrovství světa.

Barulin je v krátké době druhou zahraniční posilou Pardubic, ve středu klub oznámil příchod běloruského útočníka Andreje Kosticyna. I pětatřicetiletý hráč s bohatými zkušenostmi z NHL a KHL naposledy nastupoval za Nižněkamsk.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy