Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ondrášovka Cup 2020

Dvougólový Beránek vrátil Varům naději. Konečně jsme doma vyhráli, říká

Karlovy Vary – Ze všech týmů v baráži mají Karlovy Vary zdaleka nejnižší diváckou účast, na duel Energie s Jihlavou dorazilo pouze něco málo přes dvě tisícovky příznivců. Snad i proto se doposud nepodařilo Varům zvítězit doma, to se však v sedmém kole baráže změnilo. Energie se udržela ve hře o extraligu, když si poradila s Duklou 3:0. A kámen ze srdce tak spadl i hráčům včetně dvoubrankového střelce Ondřeje Beránka.

Slavící Ondřej Beránek
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

"Jsme strašně rádi, že jsme konečně doma vybojovali vítězství. Pracovali jsme celý zápas jako tým. Jsou to strašně důležité tři body a jsme za to moc rádi," řekl Beránek, který ve 14. minutě po úniku otevřel skóre a pak ve druhé třetině upravil i na konečných 3:0.

"U mé první branky to sehrála výborně celá naše pětka, byl to jejich gól a po krásné nahrávce Tomáše Dujsíka jsem sklidil třešničku na dortu. Samostatný nájezd je vabank, buď ho dám, nebo nedám. Samozřejmě, když to tam padá víc, tak si věřím a střílí se líp. Podobně jsem nájezd zakončil i v Jihlavě," prohlásil Beránek.

V 35. minutě se zapsal mezi střelce podruhé díky úspěšné teči. "Kuba Flek nahodil od mantinelu, já jsem se postavil před gólmana, lehce jsem puk tečoval do jeho protipohybu a spadlo to tam," popsal jednadvacetiletý útočník.

Karlovy Vary si už nemohly dovolit v baráži doma další ztrátu. "Nezbývalo nám nic jiného než být aktivní. To jsme splnili a jsme hrozně spokojeni. Byli jsme před utkáním nervózní, ale na začátku první třetiny jsme to ze sebe shodili a dovedli jsme zápas až do vítězného konce," pochvaloval si Beránek.

K úspěchu podle něj pomohla i disciplína. "Před zápasem jsme si řekli, že nebudeme zbytečně faulovat, a hned to bylo vidět na hře. Byl to důležitý faktor dnešního vítězství," prohlásil odchovanec Havlíčkova Brodu, který v části minulé sezony v Jihlavě hostoval.

Beránek věří v úspěch i v pátek na ledě Českých Budějovic. "Určitě tam jedeme pro tři body, každý další zápas bude vabank. Dnešní vítězství nás strašně nakoplo," dodal hrdina večera.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy