Následuje
SP Německo

Duel Litvínova se Spartou se pod širým nebem hrát nebude

Litvínov - Vedení extraligového Litvínova vzdalo možnost, že by v únoru sehrálo zápas se Spartou pod širým nebem. Severočeši uvažovali o tom, že by se s Pražany utkali na konci února na fotbalovém stadionu v Teplicích. S ohledem na souběžný start jarní části fotbalové ligy není možné celou akci připravit.

Teplický stadion Na Stínadlech
zdroj: ČTK autor: Slávek Růta

"Časová náročnost na stavbu kluziště se nedá skloubit s hracím a tréninkovým programem FK Teplice," uvedly oba kluby v oficiálním prohlášení. Litvínov chtěl pod širým nebem sehrát zápas předposledního 51. kola základní části. Jarní část fotbalové ligy začne už o týden dříve.

"Časnější než únorový termín, kdy se fotbal ještě nehraje, není možné stihnout z hlediska přípravy celé akce a zajištění dostatečného množství finančních prostředků," doplnili zástupci hokejového i fotbalového klubu. Zároveň však nevyloučili, že venkovní utkání v budoucnu uspořádají.

V české extralize se zatím pod širým nebem odehrálo jen jedno utkání, v lednu 2011 se na plochodrážním stadionu ve Svítkově v Pardubicích představila Kometa Brno. Duel sledovalo 17 140 fanoušků.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy