Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Duel Hradce s Litvínovem má dohru. Pospíšil s Jankem si za hrubé fauly nezahrají tři zápasy

Disciplinární komise hokejové extraligy potrestala útočníka Tomáše Pospíšila z Litvínova zákazem startu ve třech utkáních za faul loktem na obránce Filipa Hronka z Hradce Králové v nedělní dohrávce 20. kola. Za nedovolený zákrok kolenem ve stejném utkání na kanadského útočníka Samsona Mahboda byl suspendován rovněž na tři zápasy hradecký obránce Bohumil Jank, navíc dostal pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

Tomáš Pospíšil s Františkem Lukešem
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Pospíšil byl za zákrok na Hronka v deváté minutě vyloučen na pět minut a do konce utkání. "Zákrok byl veden na protihráče, který nebyl v držení kotouče a zcela mimo jeho zorný úhel. Hráč, který si musel být vědom, že soupeř se na zákrok nemůže připravit, se bezprostředně před střetem napřímil a protihráče zasáhl ramenem do oblasti hlavy," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík.

Je nám líto, video expirovalo.
Faul Tomáše Pospíšila na Filipa Hronka

Třiatřicetiletý Pospíšil, který si v této sezoně připsal v deseti zápasech čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí, bude muset vynechat úterní domácí duel Vervy s Olomoucí, páteční zápas v Pardubicích i nedělní na ledě Sparty. Vrátit do hry se může za týden doma proti Mladé Boleslavi.

Jank za faul kolenem na Mahboda dostal od sudích Adama Kiky a Tomáše Micky v utkání dvouminutový trest. "Nedokázal zareagovat na úhybný manévr protihráče po odehrání puku, při čelně vedeném zákroku ho zasáhl aktivním vystrčením nohy proti směru jízdy do pravého kolene," uvedl Ujčík. Jankovi přitížilo, že byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Mahbod po zákroku duel nedokončil.

Je nám líto, video expirovalo.
Faul Bohumila Janka na Samsona Mahboda

Osmadvacetiletý Jank, který v tomto ročníku zaznamenal v osmi duelech dva body za gól a asistenci, vynechá domácí duely Mountfieldu v úterý proti Třinci, v pátek proti Spartě i nedělní vystoupení v Třinci. Zařadit se do sestavy může příští týden v úterý, kdy Východočeši hostí na vlastním ledě Kometu Brno.

Podívejte se také na férovou bitku Nedomlela se Štichem a celý sestřih utkání Hradec Králové – Litvínov:

Nucená pauza čeká také zlínského Köhlera

Trest na jedno utkání a sankci ve výši deseti procent platu vyměřila disciplinárka také zlínskému útočníkovi Bedřichu Köhlerovi za sekání na rakouského útočníka Petera Schneidera z Komety z nedělního utkání 20. kola v Brně.

Pro Köhlera skončil zápas už ve 14. minutě, kdy jej rozhodčí Vladimír Pešina a Petr Lacina vyloučili na pět minut a do konce utkání. "Ve snaze zabránit protihráči získat kotouč ho hráč nejdříve sekl směrem zdola nahoru do slabin a potom postrčil na ledovou plochu. Následně znovu zasáhl protihráčův rozkrok, přičemž zatažením hole intenzitu zákroku zvýraznil," prohlásil Ujčík a přihlédl k tomu, že Köhler byl za poslední dva roky trestán.

Pětatřicetiletý Köhler, jenž v sezoně v 11 utkáních vstřelil čtyři góly, si trest odpyká v úterý, kdy se Zlín představí v Českých Budějovicích. V pátek, kdy Berani hostí právě Motor doma, už bude k dispozici.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Kometa Brno - Zlín

Švrček se Šmídem budou platit

Pokutu 5000 korun za nesportovní chování dostali obránci Jan Švrček z Olomouce a Ladislav Šmíd z Liberce. Švrček byl potrestán za "neoprávněné verbální protesty proti uloženému trestu" v pátečním domácím utkání 7. kola proti Spartě a Šmíd za "teatrální gesta, pokřikování na rozhodčí a ironické tleskání na trestné lavici po uloženém trestu" v nedělním duelu 20. kola v Českých Budějovicích.

Švrček dostal za svou reakci v 17. minutě od sudích Oldřicha Hejduka a Petra Úlehly desetiminutový trest. Šmída v čase 59:36 vyloučili titíž rozhodčí nejdříve na deset minut a potom i do konce utkání.

Napomenutím potrestal předseda disciplinární komise nesportovní chování mladoboleslavského útočníka Davida Šťastného za "slovní protesty a teatrální odhození hole" v nedělním duelu ve Zlíně a vítkovického obránce Romana Poláka za "slovní výpady a teatrální gesta na trestné lavici po uloženém trestu" v pátečním zápase proti Českým Budějovicím.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy