Následuje
MS 2020 USA

Duda: Pokud není připravený na ránu, ať na led neleze

Praha - Hokejisté Karlových Varů se budou muset v následujících pěti zápasech obejít bez pomoci kapitána Radka Dudy. Disciplinární komise soutěže mu zastavila činnost za faul na Pavla Klhůfka ze Slavie v nedělním zápase 7. kola. Duda fauloval Klhůfka u mantinelu na samotném konci zápasu a rozhodčí Martin Fraňo a Alexander Pavlovič jej v čase 60:00 vyloučili na pět minut a do konce utkání. Karlovarskému útočníkovi se však trest nelíbí, upozorňuje na nepřipravenost mladých hráčů.

Radek Duda
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

"Při zákroku držel hráč (Duda) hůl v obou rukách a protihráče zasáhl úmyslným krosčekem do zad, takže soupeř ztratil stabilitu a úderem hlavou na tvrzené sklo si způsobil v obličeji krvavé zranění," okomentoval předseda komise Karel Holý svůj verdikt. Poukázal také na to, že Duda si musel být vědom, že může protihráče zranit.

Dále Holý argumentuje, že Klhůfek vzhledem k času zbývajícímu do konce utkání nemohl podobný zákrok čekat. S tím však Duda nesouhlasí. "Já hraju naplno od první do poslední vteřiny, a jestli on není připravený na ránu, ať na led neleze. Netvrdím, že nešlo o faul, ale už můj táta mě v deseti letech učil, že mám stát čelem do hry, a ne zády. Natož abych potom skákal do mantinelu," řekl webu iSport.cz.

Pětizápasový trest dostal Duda i proto, že v uplynulých letech řešila disciplinárního komise jeho prohřešky již dvakrát. V listopadu 2013 mu zastavila činnosti na pět utkání za faul na Miroslava Holce, letos v lednu dostal pokutu 50 tisíc korun za slovní napadení sudích. Duda bude poprvé Karlovým Varům chybět již v zápase v Liberci.

El. tužka: Zákroky Radka Dudy v zápase se Slavií

Podobně jako Duda na tom byl i Trávníček, který v souboji se Zlínem zranil obránce Tomáše Žižku. Rozhodčí Tomáš Turčan a Radek Wagner jej sice nevyloučili, po podnětu moravského klubu ale kapitán Litvínova dostal dodatečný trest. "Zákrok byl veden na protihráče, který měl v držení kotouč, nešlo však o běžné dohrání souboje, nýbrž o cílený úder na oblast hlavy a krku. S cílem dostat rameno na úroveň hlavy protihráče se hráč před zákrokem napřímil, aniž by se snažil následky zákroku jakkoli zmírnit nebo eliminovat," popsal Holý faul litvínovského útočníka.

Také Trávníčkovi přitížilo, že byl v minulosti již několikrát trestán. Naposledy loni v říjnu měl zastavenou činnost na pět utkání za faul na Jana Výtiska. I zákrok třetího potrestaného hráče - plzeňského Dvořáka - řešila disciplinárka poněkolikáté. Tentokrát fauloval kolenem Tomáše Pospíšila z Hradce Králové.

"Zákrok byl veden na protihráče, který byl v držení kotouče a snažil se případnému střetu vyhnout nejdříve pohybem do prostoru za brankou. Následný zákrok byl veden ve vysoké rychlosti, přičemž Michal Dvořák udělal ve chvíli, kdy se protihráč snažil střetu vyhnout, aktivní pohyb kolenem do strany a kolenem soupeře zasáhl," uvedl Holý. Dvořák je v krátké době třetím hráčem Plzně, který dostal od komise trest. Zastavenou činnost mají i Ryan Hollweg a Jakub Jeřábek. 

Zdroj
ČT sport, ČTK, isport.cz

Hlavní zprávy