Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Dostál míří z Brna do Finska. Talentovaný brankář dochytá sezonu v Ilvesu Tampere

S příchodem Marka Čiliaka do brněnské Komety se stal trojkou, brankář Lukáš Dostál proto mění působiště. Osmnáctiletý talent vymění extraligu za finskou ligu. Do konce ročníku bude hostovat v Ilvesu Tampere.

Lukáš Dostál
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

"Umožníme Lukášovi chytat kvalitní soutěž, ve které může po zbytek letošní sezony nabírat zkušenosti. Máme zájem, aby dostával co nejvíc příležitostí. Určitě je to pro jeho růst lepší, když bude chytat kvalitní zahraniční soutěž," uvedl vedoucí sportovního úseku Brna Jaroslav Medlík.

Dostál většinu sezony působil v prvoligové Třebíči, po odchodu Libora Kašíka do Zlína kryl v Kometě záda Karlu Vejmelkovi a nastoupil do dvou zápasů. Na konci ledna se ale do kádru úřadujícího mistra vrátil ze Slovanu Bratislava Marek Čiliak a klub pro závěr sezony počítá s dvojicí Čiliak - Vejmelka.

"Pokud by se něco stalo, máme v záloze připraveného Lukáše Klimeše z Přerova a také Pavla Jekela z Třebíče. Lukáš Dostál odchází do Finska na hostování, v Kometě má platnou smlouvu do roku 2021 a po skončení sezony se vrací zpátky k nám do Brna," dodal Medlík.

Dostál je třetím českým brankářem, jenž bude ve Finsku nyní působit. Před sezonou odešel Jakub Škarek do Lahti, v polovině ledna se Miroslav Svoboda ze zámoří přesunul do týmu Tappara Tampere.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy