Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Dařilo se mi díky tomu, že hrál dobře celý mančaft, hodnotil litvínovský mazák Lukeš

Litvínov poslední týden jede. Ve 49. kole si vyšlápl i na letos tak silný tým jako Mladá Boleslav, která v tabulce svírá překvapivě třetí místo. Výjimečné utkání odehrál 38letý mazák chemiků František Lukeš, který zapsal čtyři body za gól a tři asistence, předtím se navíc bodově postil. Při výhře 6:3 ale cenil týmový výkon svých kumpánů. Severočeši tak prvně v sezoně vyhráli počtvrté v řadě.

František Lukeš v dresu Litvínova
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Lukeš z minulých osmi zápasů zaznamenal jediný bod za gól, ale dnes předvedl svůj nejlepší bodový výkon v sezoně. "Pár zápasů se mi nedařilo, ale dneska hrál dobře celý mančaft. Je jedno, kdo dá góly. Už v první třetině jsme měli šance, akorát jsme je nedali. Musím pochválit kluky, že hráli celých šedesát minut," řekl Lukeš v on-line rozhovoru s novináři po utkání.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Litvínov – Mladá Boleslav

Lukeš nejdříve 77 sekund po startu druhé třetiny povedenou ranou z pozice za pravým kruhem vyrovnal na 1:1. V 25. minutě po jeho přihrávce zařídil Aaron Irving vyrovnání na 2:2 a v polovině utkání asistoval u gólu Viktora Hübla na 3:2.

"U toho gólu Vanty (Hübla) jsem nahrával Pospecovi (Tomáši Pospíšilovi), trefilo to hokejku, odrazilo se to a on to krásně zasunul do brány. Takže někdy taky takové náhodné nahrávky," usmíval se Lukeš, který ještě v závěru asistoval při závěrečné power-play u gólu Pospíšila do prázdné branky.

Litvínov otočil vývoj utkání na svou stranu díky pěti gólům ve druhé třetině. "Myslím, že už v první třetině jsme měli dát pár gólů. Měli jsme hodně šancí a prohráli jsme ji 0:1. Ale dneska jsme hráli šedesát minut a bereme vítězství," pochvaloval si Lukeš.

Byl rád, že se jedenáctý tým tabulky dostal na úspěšnou vlnu a bojuje ještě před play-off o posun nahoru. "Dáváme docela dost gólů, daří se nám i venku. Dobře napadáme a hrajeme dobře do obrany, navíc Godlič (Denis Godla) chytá výborně. Celý tým do jednoho hráče maká, jednou se to muselo zlomit. Musíme v tom pokračovat a dobře se připravit na play-off," dodal. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy