Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Další klenot v extralize? Michálek míří za bratrem do Českých Budějovic

Praha - Obránce Zbyněk Michálek by mohl nastoupit po boku svého bratra Milana v dresu Českých Budějovic. Devětadvacetiletý hokejista Phoenixu plánuje koncem týdne přiletět z USA a rád by nastoupil do extraligového kolotoče. Mohl by tak zkompletovat pětici hráčů z NHL a vytvořit podobnou formaci, jakou je kladenská letka v čele s Jágrem. Na jihu Čech působí také Václav Prospal, Martin Hanzal a Andrew Ference.

Zbyněk Michálek
zdroj: ČTK autor: Koller Jan

Michálkova hráčská práva pro českou nejvyšší soutěž vlastní Karlovy Vary, za které ale účastník olympijských her ve Vancouveru hrát nechce. "Petr Sailer (sportovní manažer Českých Budějovic) momentálně jedná s Karlovými Vary," řekl hráčův zástupce Josef Machala. Generální manažer a předseda představenstva jihočeského klubu Zdeněk Blažek k jednání uvedl jen to, že k dohodě ještě nedošlo.

Návratu stříbrného a bronzového medailisty z mistrovství světa do extraligy může zabránit ukončení výluky NHL, zástupci hráčské asociace a soutěže od pondělí v New Yorku intenzivně jednají o podmínkách nové kolektivní smlouvy. Pokud by se dohodli a NHL se například na začátku prosince rozběhla, Michálek by do extraligy ani nenaskočil.

Rodák z Jindřichova Hradce v Česku nikdy domácí nejvyšší soutěž nehrál. V roce 2000 odešel z karlovarské juniorky do zámoří. Aktuálně má bývalý hráč Minnesoty, Pittsburghu a Phoenixu na kontě včetně play-off 570 zápasů v NHL.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy