Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Co s hokejovými Pardubicemi? Zastupitelé budou dál jednat s Dědkem

Pardubické zastupitelstvo rozhodlo. Město poskytlo exkluzivitu k vyjednávání o akciovém vstupu do HC Dynamo podnikateli a golfovému promotérovi Petru Dědkovi. Na jednání to dnes schválili zastupitelé. O vstup do extraligového hokejového klubu usiloval také vlastník FK Pardubice a podnikatel Vladimír Pitter, který zastupoval sdružení podnikatelů.

zdroj: ČTK autor: David Taneček

Už během debaty zastupitelé dávali přednost vrchlabskému podnikateli Dědkovi. Koaliční klub ANO ho označil za svého favorita, pro kterého bude hlasovat. Zastupitel Karel Haas (ODS) upozorňoval, že z dostupných zdrojů je patrné, že Dědek má lepší finanční zázemí. Podpořil ho například i Vít Ulrych (Koalice pro Pardubice).

Pro Dědka hlasovalo 24 zastupitelů z 35 přítomných. Pět zastupitelů dalo hlas Pitterovi, ostatní se zdrželi nebo hlasovací lístek neodevzdali.

Město plánuje prodat většinu akcií. Majoritním akcionářem bylo opakovaně, naposledy od roku 2017, v současnosti drží 96,2 procenta akcií. Web iSport.cz tento týden uvedl, že Dědek chce převést akcie klubu za korunu a musí být bez dluhů. Za to mimo jiné navýší základní kapitál o 12 milionů korun. Smlouvu požaduje na 15 let a zajistí chod hokejového klubu.

Je nám líto, video expirovalo.
Dědek má nakročeno k vlastnictví Pardubic

Klub bez dluhů chtěl podle iSportu rovněž Pitter. Konkrétnější nebyl. Podle nejnovějšího vyjádření zastupitelů chtěl podporovat hokej s pomocí dalších podnikatelů. Majitel FK Pardubice se přihlásil do výběrového řízení jako jediný, Dědek město oslovil bez účasti v tendru.

Zastupitelé také schválili stabilizační plán, například navýšení reklamního plnění města ze čtyř na osm milionů korun po tři sezony. Stejnou dobu chce město poskytovat dotaci k ceně vstupenky 30 procent s horním limitem pět milionů korun ročně.

V návrhu je snížení množstevní ceny za pronájem ledu o 20 procent od Rozvojového fondu města Pardubice. Město také například rozloží splátky půjček, dohromady 20 milionů korun, aby se klub nedostal do platební neschopnosti.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy