Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
I. kvalifikace na Velkou pardubickou

Čilo má na výhře velkou zásluhu, vysekl třígólový Orsava poklonu svému brankáři

Lepší hokejový večer nemohl zažít. Brněnský útočník Jakub Orsava totiž vstřelil svůj první extraligový hattrick a zařídil ve čtvrtfinále play-off první výhru Komety proti Hradci Králové. Východočeši byli výrazně střelecky aktivnější, úřadující mistr je ale vyučil z produktivity a zvítězil 3:1. 

Brněnský útočník Jakub Orsava slaví hattrick
zdroj: ČTK autor: David Taneček

"Vedli jsme po první třetině 2:0, takže jsme se nemuseli nikam moc tlačit. Soustředili jsme se na naši hru a hlavně jsme chtěli hrát dobře defenzivně. Jejich gól na 1:2 je nakopl, naštěstí jsme to ale ubránili," řekl Orsava po utkání, které Hradec vyhrál na střely 42:16.

Osmadvacetiletý útočník si pochvaloval spolupráci s Janem Hruškou a Martinem Eratem, kteří byli na ledě při jeho brankách a asistovali mu. Hruška na všechny tři. "Doufám, že nám to bude klapat čím dál tím víc. Jde to zahrát ještě líp, než jsme tady předvedli. Snad to bude gradovat," přál si Orsava.

Zatímco s Hruškou nastupoval již v závěru základní části, Erat se do sestavy Brna vrátil před čtvrtfinále poté, co mu výkonný výbor hokejového svazu snížil šestizápasový disciplinární trest.

"Samozřejmě, že jeho návrat byl důležitý. Martin je náš lídr, veledůležitá postava. Je super, že mohl naskočit," pochvaloval si odchovanec Šumperka, který do Brna přišel z Mladé Boleslavi až v lednu.

Kometa má zkušený tým a i na startu play-off potvrdila, že hráči vědí, jak v rozhodující fázi sezony hrát. "V play-off se hraje trochu jiný hokej, defenzivní, hlavní je nedostat gól. Je v tom spousta emocí, bojovnosti, obětavosti. Zblokovali jsme tam pár důležitých střel, Čilovi (brankáři Marku Čiliakovi) jsme pomohli a slavíme vítězství. On má na našem vítězství velkou zásluhu," ocenil Orsava výkon gólmana, který se podílel na předešlých dvou mistrovských titulech.

Jak by se mohla vyvíjet série mezi Hradcem Králové a Kometou? A bylo rozhodnutí Výkonného výboru svazu zkrátit Eratův trest správné? Poslechněte si nový Hokej fokus podcast, který se věnoval celému čtvrtfinále play-off:

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy