Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR rallyecross Sedlčany

Čiliak z Komety: Euforii teď musíme přenášet do dalších zápasů

Hradec Králové - Brankář Marek Čiliak pomohl 22 úspěšnými zákroky k vítězství Komety Brno při vstupu do semifinále na ledě Hradce Králové 2:0. Šestý tým základní části tak slavil i po pátém duelu v letošním play-off. Slovenský gólman věří, že jeho tým po hladkém vyřazení pražské Sparty 4:0 na zápasy vytěží z vítězné euforie v boji o finále co nejvíce. Přímý přenos druhého duelu sledujte od 17:00 na ČT sport nebo na webu ctsport.cz.

Marek Čiliak
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

"Je to super. Zvládli jsme to a nula je takový bonbónek," řekl Čiliak. Kometa vyhrála ve čtvrtfinále oba zápasy na ledě Sparty a pak doma dovršila postup a uspěla napoprvé i na východě Čech. "Asi se nám lépe začíná venku. Doma by byl větší tlak. Máme nějakou sérii, je euforie a teď to musíme přenášet do dalších zápasů. Ve čtvrtek je nový zápas, hraje se od 0:0 a musíme se na něj nachystat."

Kometa dovršila postup přes Spartu už 18. března a měla tak stejně jako po základní části dlouhou pauzu. "Trénovali jsme, připravovali jsme se na soupeře. Zdá se, že jsme se připravili dobře. Deset dní bylo dlouhých, měl jsem z toho trošku sám obavy, abych z toho nevypadl, ale jakmile jsem měl první zákroky, tak to ze mě všechno spadlo," popsal Čiliak své rozpoložení.

Nejvíce práce měl ve druhé třetině, kdy mu po střele Richarda Jarůška i po teči Jiřího Šimánka pomohla tyč. "Tlačili nás, ale zvládli jsme to. Byly tam takové závary a přímé střely z předbrankového prostoru. Ve třetí třetině jsme si to pohlídali a nepustili jsme je k tomu," podotkl Čiliak.

Přiznal, že byl v utkání nervózní, především ve třetí třetině. "Jsou to těžké zápasy, když se hraje 0:0. Bylo to o tom, kdo udělá chybu, a udělali ji oni. Třetí třetina byla taková, že jsme je skoro do ničeho nepouštěli a hráli jsme fakt fantasticky. Brankář je pak ale studený, není v tempu. Snažil jsem se do toho dostávat nějakými pohyby a bruslením v brankovišti," dodal šestadvacetiletý gólman.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy