Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Česko

Chtěl bych, aby mi někdo vysvětlil pravidla, rozčiloval se Kovář po další sporné brance

Podruhé v sezoně dostal brankář Jakub Kovář gól, o kterém byl přesvědčený, že neměl platit. V polovině listopadu jej v Karlových Varech překonal Jiří Černoch, přičemž puk přešel brankovou čáru až několik sekund po přerušení hry. V duelu s Českými Budějovicemi rozhodčí uznali gól hostů i přesto, že podle dostupných televizních záběrů nebylo patrné, že puk vůbec přešel čáru. Kovář kotouč zalehl před čárou, až poté jej hráči natlačili částečně do branky.

Jakub Kovář v utkání proti Českým Budějovicím
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Chtěl bych poprosit ředitele hokejové extraligy, aby mi konečně vysvětlil pravidla v lize. Ve Varech jsem dostal gól dvě vteřiny po pískání a já jsem nevěděl, že se v Čechách hraje ještě po pískání. Teď jsem dostal gól, který jsem nedostal. Nerozumím tomu," řekl Kovář po utkání, které Sparta vyhrála 5:3.

Kovářovi především vadilo, že puk po střele Jakuba Strnada v 19. minutě nechytil. Kotouč se odrazil od tyčky a teprve pak nastala kontroverzní situace.

"Puk jsem zalehl 30 centimetrů před čárou a za čárou ho nikdo neviděl. Že když jsem se po pískání zvedal, jestli jsem ho něčím šoupnul a (puk) zajel za bránu..., tak jsem opět dostal gól pět vteřin po pískání," uvedl čtyřiatřicetiletý brankář.

Zároveň ale uznal, že i vítězná branka Sparty v 59. minutě byla sporná. Při střele Erika Thorella totiž v brankovišti stál David Tomášek. "Neviděl jsem ho, ale údajně to byla fifty fifty situace. Prý to ale bylo sporné," připustil Kovář, jenž si v utkání připsal vedle 13 zákroků i jednu asistenci.

"To je stejná asistence, jako které sbírá náš junior v Kanadě na mistrovství světa. Přiťukl jsem puk obránci, který to dal na druhou modrou. To není asistence. Kdybych nahrál na druhou modrou do brejku, tak řeknu, že mám pěknou nahrávku," podotkl s úsměvem.

Sparta vyhrála 5:3, poté co se dvakrát prosadila až v poslední minutě. Podle Kováře se na výkonu Pražanů projevila únava ze Spenglerova poháru, na kterém se představili v závěru prosince.

"Byl to strašně těžký zápas. Ještě na Silvestra jsme hráli těžký zápas, únava se projevila a Budějovice toho využily. Pomohl tomu gól, který se neviděl," vrátil se k situaci z 19. minuty.

"Mohlo se to zlomit na obě strany. Rozhodlo to nachytání gólmana při rozehrávce a skvělou nahrávkou do prázdné brány Romana Horáka jsme urvali tři body, kterých si strašně vážíme," podotkl a poukázal i na absenci čtyř obránců základního kádru.

Utkání sledovalo v O2 areně téměř devět tisíc diváků, atmosféra ale tentokrát bouřlivá nebyla. "Zápas byl trošku ospalejší, i lidi byli asi ještě přejedení z Vánoc a na tribunách to bylo dost tiché. Chtěl bych tedy poprosit fanoušky, kteří přijdou v pátek, aby nám v těžké situaci, kdy toho máme plné zuby, pomohli," řekl Kovář.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články