Následuje
Studio fotbal - Extra

Chomutovský hrdina Laco: Udělali jsme kus práce, i když nám nikdo nevěřil

Chomutov - Byl ústřední postavou série mezi Piráty a Oceláři. Chomutovský brankář Ján Laco přiváděl třinecké střelce k zoufalství také v šestém utkání, a jelikož jeho spoluhráči zařídili výsledkový obrat, mohli se Piráti po čtvrté výhře radovat z postupu mezi nejlepší čtyři mužstva letošního play-off. Po dvou náročných sériích, kdy vyřadil Mladou Boleslav a právě Slezany, narazí Chomutov na liberecké Bílé Tygry, se kterými se utkal v loňském čtvrtfinále.

Brankář Ján Laco si užívá se spoluhráči z Chomutova postup do semifinále
zdroj: ČTK autor: Zavoral Libor

"Zápas se zlomil především v tom, že my jsme se nezlomili," prohlásil s úsměvem brankář Ján Laco. "Bylo důležité, že jsme nadále dokázali trpělivě hrát a počkat si na ten zápas a jeho vývoj. Nechtěli jsme to ihned nějak dotahovat, což bylo důležité," doplnil Laco.

Jen těžko hledal nějaký zásadní zlomový moment celé série. "Těžko říci, co ji rozhodlo. Byla hodně vyrovnaná a stejně tak vyrovnané byly i jednotlivé zápasy. Rozhodly maličkosti, různé momenty v zápasech, možná i kousek štěstí, bylo to vážně hrozně vyrovnané," podotkl Laco.

Po první třetině přitom byli domácí takřka na ručník. Třinec vedl 3:1 a měl ve všech směrech navrch. Zdálo se, že sedmý rozhodující duel v neděli na třineckém ledě je nevyhnutelný.

Sestřih a ohlasy 6. utkání Chomutov - Třinec

"Obě mužstva toho ale měla v nohách hodně. My jsme byli možná trošku v nevýhodě, že jsme po pátém utkání cestovali, dorazili jsme domů v noci a včera každý ještě dospával a regeneroval. To se možná odrazilo na první třetině, ale potom jsme se dostali do zápasu. A myslím, že v závěru jsme možná měli těch sil více," přemítal pětatřicetiletý slovenský gólman.

Během první pauzy v kabině prý týmu pomohla i zkušenost z listopadového vzájemného utkání. "Měli jsme v hlavách, že jsme již během základní části tady u nás s nimi prohrávali 2:4 a nakonec vyhráli na nájezdy. Věděli jsme, že to je v našich silách a ještě to můžeme otočit," řekl Laco.

I když se z tribuny zdálo, že držitel světového stříbra z roku 2012 mohl lépe zareagovat při inkasovaném gólu z úhlu od Daniela Rákose na 1:2, nijak si to nevyčítal. "To jsou těžké momenty. Člověk reaguje na tu první střelu, a když proletí těsně vedle tyčky a člověk je někde na vrcholu brankoviště, ten odraz je strašně rychlý. Není to snadné," uvedl Laco.

Naopak hodně dobré pocity musel mít během druhé třetiny, kdy držel svůj tým nad vodou a Třinci už další gól nedopřál. "Tam jsme udělali pár chybiček, kdy zůstali sami před bránou, ale z těch jejich šancí nám to tam už nepadlo. To bylo rozhodující, že nám neodskočili dál ještě třeba na 4:1 a více," domnívá se Laco.

Po mimořádně náročném programu se Piráti dočkají vytouženého volna, kdy budou moci nabrat síly. Semifinále s Libercem rozehrají až v pátek 31. března. "Udělali jsme kus práce. S Mladou Boleslaví jsme nakonec otočili sérii, i když nám nikdo nevěřil. I to bylo důležité v tom, že jsme nakonec zvládli tento zápas," zdůraznil Laco. "Těšíme se na semifinále. A že je to Liberec? V té čtyřce, co zbyla, si soupeře nevyberete. Není tam nikdo nějak slabší než ostatní," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy