Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Chomutovská kanonáda na Boleslav nestačila. Nic podobného jsem nezažil, říká Knot

Hokejisté Chomutova sice přestříleli ve 3. kole skupiny o umístění v extralize Mladou Boleslav 61:15, přesto prohráli 2:5. Výsledku mohli litovat o to více, že při porážce Jihlavy v Litvínově 0:2 jim mohl jakýkoli bodový zisk stačit k jistotě záchrany v nejvyšší soutěži.

Ronald Knot v souboji s Lukášem Rouskem ze Sparty
zdroj: ČTK/Kamaryt Michal

"Nic podobného jsem nezažil, ale je nutno říci, co to bylo za střely. Drtivá většina neměla absolutně gólové parametry. Některé střely se nám odrazily, ale nebyli jsem schopní je dorazit. Oni měli patnáct střel a dali pět gólů, to se potom lépe hraje," řekl chomutovský obránce Ronald Knot, který byl s osmi pokusy nejpilnějším střelcem zápasu.

Piráti zatlačili soupeře už od úvodních minut, což mělo vygradovat v početní výhodě. Nestalo se tak, protože v oslabení ujel Lukáš Pabiška a poslal hosty v páté minutě do vedení. "Chtěli jsme po nich jít hned od začátku a dát góly. Pak máme první přesilovku a inkasujeme. To je špatně. Nesmí se to stávat, hlavně v takových zápasech, kdy hrajeme o všechno. Potom jsme dostali další branky. Když už člověk prohrává 0:3, těžko se zápasy otáčí," přiznal Knot.

Chomutovu se sice podařilo na konci první třetiny snížit, ale následující tlak během druhé části nevyužil a naopak inkasoval na 1:4. "Bylo fajn, že jsme na konci první třetiny dali na 1:3, ve druhé třetině jsme měli snad třicet střel, nepustili jsme je z pásma a hráli jsme u nich. Nevím, jestli to byl tlak nebo platonický tlak, ale potom nám minutu před koncem ujedou a dají gól. To je na hlavu hrozně těžké, aby se s tím srovnala," dodal Knot.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy