Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Chomutov odstartoval přípravu na ledě. Růžička hýří spokojeností

Chomutov - Hokejisté Chomutova vyjeli jako první z extraligového pelotonu k tréninkům na led. Nechyběl u toho nový kouč nováčka nejvyšší soutěže Vladimír Růžička ani zkušený útočník Michal Vondrka, nedávná posila, na kterou budou Piráti hodně spoléhat.

Radující se hráči Chomutova
zdroj: ČTK autor: Libor Zavoral

"Máme tu velice dobrého kondičního trenéra, který s klukama hodně dělal a má je prověřené, dělá velmi dobrou práci. Většina hráčů je na tom hodně dobře a teď se můžeme zaměřit na naši práci na ledě," ocenil Růžička přínos bývalého zápasníka Petra Švehly.

S ním se začalo mužstvo na suchu připravovat 8. července, předtím měli hráči dva měsíce volno. "Je to v tomto ohledu něco nového, uvidíme, co to přinese a jak to zafunguje. Hráči si odpočinou a zároveň je na každém, aby byl připravený. A mohu říct, že s výsledky testů jsem byl opravdu spokojený," uvedl Růžička.

Oporou bude Vondrka

Patrně největší posilou je účastník letošního světového šampionátu v Praze a Ostravě Vondrka. "Povedl se nám na poslední chvíli. Doufal jsem, že by v Chomutově mohl zakotvit, ale přiznávám - moc jsem tomu nevěřil, protože těch nabídek měl trochu víc," připustil Růžička.

Právě na třiatřicetiletého forvarda bude chtít v sezoně hodně spoléhat. "Michal je kvalitní hráč, což dokazoval na Slavii i ve Slovanu Bratislava. Velice dobře hrál i na posledním mistrovství světa a jde o hráče, který nám tu může hodně pomoct. Uvidíme, co a jak bude dál, protože v kontraktu má možnost odejít, když dostane nějakou lukrativní nabídku," připomněl Růžička.

Je nám líto, video expirovalo.
Růžička už cepuje chomutovské hokejisty a myslí na záchranu

Sezona bude vyrovnaná

Ohledně ambic na sezonu je opatrný. "Ty jsou dané - udržet se v extralize. To je pro nás první krok. Chceme hrát dobrý hokej a chceme v sezoně uspět, a ne abychom za rok hráli zase zpátky první ligu. Očekávám, že sezona bude zase vyrovnaná, možná ještě vyrovnanější, než byla ta minulá. My se na to musíme připravit," dodal Růžička.

Prvním přípravným duelem bude pro Severočechy souboj s ruským Omskem, tedy týmem, který byl skloňován v souvislosti s Růžičkovým dalším působištěm. Právě on paradoxně kemp Avangardu na severu Čech pomáhal domlouvat, ale účastník Kontinentální ligy se nakonec rozhodl jinak a sáhl po Jevgeniji Kornouchovi.

Program přípravných utkání:

29. července: Chomutov - Omsk,

4. srpna: Chomutov - Plzeň,

6. srpna: Ústí nad Labem - Chomutov,

13. srpna: Plzeň - Chomutov,

18. srpna: Chomutov - Karlovy Vary,

20. srpna: Chomutov - Kadaň,

25. srpna: Chomutov - Ústí nad Labem,

1. září: Karlovy Vary - Chomutov,

3. září: Litvínov - Chomutov.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy