Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Chomutov má první posilu z NHL, za Piráty si zahraje Frolík

Chomutov – První posilu z NHL hlásí už i nováček z Chomutova. V době výluky se v dresu Pirátů představí chicagský Michael Frolík. Kladenský odchovanec by se měl k týmu připojit v nejbližších dnech, nastoupit by mohl již v úterý proti Třinci.

Michael Frolík
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

Hokejista Michael Frolík z Chicaga bude během výluky NHL hrát za extraligového nováčka z Chomutova. Čtyřiadvacetiletý útočník, majitel bronzové medaile z loňského mistrovství světa, se podle klubového webu připojí k severočeskému týmu v nejbližších dnech.

Hráč, jenž v NHL včetně play-off odehrál 315 zápasů, už podepsal s Piráty smlouvu. "Nicméně je hráčem Kladna a k tomu, aby za nás mohl nastoupit, je potřeba dohody s jeho mateřským klubem. Během víkendu bychom měli dokončit všechny administrativní náležitosti," řekl chomutovský generální manažer Jaroslav Veverka.

V neděli na ledě Liberce se Frolík v sestavě hostů ještě neobjeví. S číslem 67 na dresu by mohl nastoupit v úterý v Třinci, chomutovští fanoušci jej však v pátek proti Kladnu neuvidí. Smlouva s Rytíři totiž jeho start neumožňuje.

Frolík hrál extraligu za Kladno už v 16 letech, o dva roky později ho jako desátého v pořadí draftovala Florida. Za tu odehrál necelé tři sezony, poté ho získalo Chicago. Celkem v NHL vstřelil 58 branek a přidal 83 asistencí, v play-off má bilanci 4+4.

Je nám líto, video expirovalo.
Chomutov má první posilu z NHL, za Piráty si zahraje Frolík

 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy