Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR ve všestrannosti Borová

Chomutov a extraliga? Stále není jasno, ve hře zůstává licence pro Kladno

Chomutov - Hokejisté Chomutova stále nemají jistotu setrvání v nejvyšší soutěži. Jednání městského zastupitelstva nepřineslo v otázce podpory seniorského hokeje definitivní závěr, podle statutárního ředitele Pirátů Jaroslava Veverky mladšího tak klub řeší další scénáře vývoje. Jedním z nich je i možnost přesunu extraligové licence do jiného města. Favoritem je Kladno, jehož majoritním vlastníkem je Jaromír Jágr.

Michal Vondrka slaví gól se svými spoluhráči
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Z předchozích jednání s představiteli města vyplývalo, že panuje shoda na zachování mládežnického hokeje. Na podpoře seniorského týmu v extralize shoda nepanovala, proto jsme deklarovali, že podnikneme kroky k případnému přesunu licence do jiného města," uvedl Veverka mladší v tiskové zprávě klubu.

"I přesto jsme avizovali, že v každém případě poskytneme městu Chomutov vždy poslední možnost situaci přehodnotit," řekl Veverka. Město doposud dávalo peníze na mládežnický sport, který letos dostane 7,5 milionu korun. Piráti žádají 33 milionů.

Zastupitelé nakonec pověřili primátora, aby připravil výsledky jednání s klubem na příští zasedání. "My tu hokej chceme, ale naše ekonomické možnosti jsou omezené. Zatím jsme se domluvili na číslo 17 milionů korun. Nechte nás jednat, až bude výsledek, dozvíte se. Musí se najít forma, jakým způsobem podpora bude poskytnuta," uvedl náměstek primátora Marek Hrabáč.

Veřejného jednání zastupitelstva se zúčastnila také přibližně stovka fanoušků Pirátů. "Byl jsem velmi mile překvapen, kolik příznivců hokeje a sportu obecně na jednání dorazilo. Klub v tomto směru nevyvíjel žádnou aktivitu, proto mě jejich přítomnost v jednacím sále velmi potěšila. Rád bych jim poděkoval za jejich příspěvky do diskuse a za zájem, který o svůj klub projevili," uvedl Veverka. "Po veřejném zasedání máme trochu jasněji v tom, kdo o extraligový hokej ve městě má zájem a pro koho to není téma k jednání," doplnil.

Kladenský hokej
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Veverka se sešel i s kladenským primátorem Milanem Volfem, ale jednání o případném přesunu licence do Kladna vede s Jágrem. Kladno se po sestupu z nejvyšší soutěže v roce 2014 chystá na třetí sezonu v první lize.

Klubu teď svítá naděje na získání nejvyšší soutěže jinak než sportovní cestou. "S Jaromírem Jágrem mladším jsme nad tímto tématem již delší čas v kontaktu. Zásadní by tak bylo jeho rozhodnutí, nikoliv názor pana primátora Volfa, který zastupuje minoritního vlastníka," řekl Veverka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy