Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Liga mistrů UEFA

Chlapík po statistikách extraligy opanoval podle očekávání i anketu Hokejista sezony

Hokejistou sezony je podle očekávání Filip Chlapík z pražské Sparty. Čtyřiadvacetiletý útočník byl se 70 body i nejproduktivnějším hráčem a s 31 góly nejlepším střelcem základní části extraligy. Na trůnu pro nejlepšího hráče domácí nejvyšší soutěže vystřídal Matěje Stránského, jenž před rokem odešel do Švýcarska.

"Hodně si toho vážím, Jsou to hlasy od hráčů, proti kterým jsem hrál. Body jsou hezké, ale já chci být hráč, který je komplexní a dokáže hrát dobře, dominovat. To, že to vidí i hráči, mě hrozně těší," řekl Chlapík, který získal hlasy od 146 hráčů z 408 hlasujících.

Sám zvolil plzeňského útočníka Michala Bulíře. "Hlasoval jsem snad jako úplně první a až poté jsem si vzpomněl na další kluky, kteří by si cenu také zasloužili. Například na Davida Krejčího," podotkl s úsměvem.

Stejně jako Stránský nyní i Chlapík míří do Švýcarska a nově bude hrát za tým Ambri-Piotta. Jen ho mrzí, že se nemohl rozloučit titulem; Sparta ve finále prohrála s Třincem.

"Konec jsem si představoval jinak a cítím tady nějakou nedokončenou práci. Když ale budu sobec, tak pořád jsem mladý a chci se někam posouvat. Na Spartu nedám dopustit, a když se někam vrátím, tak jedině sem. Je mi ale čtyřiadvacet a cítím, že se ještě mohu někam posunout," dodal Chlapík, jehož cílem je vrátit se do zámoří a prosadit se v NHL.

Čtyři ceny si z galavečera odnesli představitelé mistrovského Třince. Nejlepším trenérem se v anketě vyhlašované ČTK stal stejně jako před rokem Václav Varaďa, nejlepším brankářem byl zvolen Ondřej Kacetl a nejlepším hráčem play off obránce Tomáš Kundrátek. Oceláři symbolicky opět převzali i Masarykův pohár pro vítěze play-off.

Cenu za oddanost hokeji získal útočník Zbyněk Irgl, nejlepším nováčkem byl vyhlášen slovenský útočník Miloš Kelemen z Mladé Boleslavi a nejlepším obráncem jeho krajan Peter Čerešňák z Plzně.

Cenu pro nejlepšího hráče utkání převzal David Krejčí, jenž se před rokem vrátil z NHL do Olomouce. Vítězem Radegast indexu se stal obránce Richard Nedomlel z Hradce Králové a nejlepší akci v soutěži Zlatá helma předvedl kapitán Sparty Michal Řepík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články