Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní osmy

Byl jsem rád, že to tam hned v prvním střídání spadlo, těšilo dvougólového Zadinu

Premiéra z říše snů. Filip Zadina se v úvodním utkání blýskl v dresu Třince gólem při prvním střídání, v průběhu zápasu přidal druhou trefu, a výrazně se tak podílel na debaklu Hradce Králové při výhře 7:1 v prvním čtvrtfinálovém souboji letního poháru. Talentovaný útočník Detroitu, který bude Ocelářům vypomáhat s ohledem na pozdější start nové sezony NHL, sice třetí třetinu kvůli zdravotním problémům vynechal, v odvetě by ale měl nastoupit.

Filip Zadina v dresu Třince
zdroj: ČTK autor: David Taneček

"Jsem hlavně rád za výhru, do dalšího zápasu půjdeme s mnohem větší lehkostí, než kdyby to bylo 1:1. Máme náskok, i když to taky ve výsledku nic neznamená, dál chceme hrát pořádný hokej, jaký jsme předvedli v Hradci, vyhrát i doma a postoupit dál," řekl Zadina.

Dvacetiletý útočník hrál zápas naposledy na začátku února, v Hradci Králové se ale gólově prosadil hned ve druhé minutě. "Hrál jsem po šesti nebo sedmi měsících, takže jsem byl rád, že to tam hned v prvním střídání spadlo. Že jsem pomohl týmu a nakoplo nás to. I sám sobě jsem si řekl, že jsem to asi nezapomněl," řekl Zadina s úsměvem.

Zápas v Hradci Králové pro něj byl speciální i proto, že zde v sezoně 2015/2016 debutoval v extralize. V dresu Pardubic jako šestnáctiletý. "Už je to pár let. Teď jsem rychlejší a silnější, takže se hraje trochu lehčeji. Oproti Americe je tady i na vše trochu více času, kluziště je širší. Hlavně tady byli dva velcí obránci a my se museli snažit bruslit kolem nich," řekl.

Ze zápasu nakonec odstoupil po druhé třetině. "Cítil jsem něco z tréninku, ve spodní části těla. Chtěl bych hrát ve středu, tak jsme se s trenérem Varaďou dohodli, že bude lepší, když si odpočinu a budu připravený na odvetu," vysvětlil Zadina.

Původně měl přitom nastoupit až v extralize. "Viděl jsem ale, že (další hráči ze zámoří) Kaše nebo Lauko už hráli, tak jsem si říkal, že některé věci dořešíme později. Pojistku jsem měl, tak jsem do toho skočil. Navíc jsem viděl, jak se klukům daří, tak jsem chtěl být taky v zápase," řekl.

Třinec i v přípravě na novou sezonu dokazuje své kvality. "Tým má sílu, dobré jádro, výborné starší kluky, kteří makají a nám mladším pomáhají. Trenéři, brankáři, obránci, útočníci..., všechno šlape, tenhle tým nemá chybu. Jen je potřeba být skromný, pořád pracovat, ať všechno dál funguje a přeneseme to do sezony," uvedl Zadina, vedle nějž nastoupila další třinecká posila ze zámoří Lukáš Jašek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy