Následuje
Branky, body, vteřiny

Budeme poctivě makat, abychom byli zase o krůček lepší, slíbil kouč Mory Moták

Po odchodu Zdeňka Venery si nastolil svou vizi a v prvním ročníku slavila úspěch. Olomoučtí hokejisté pod vedením Zdeňka Motáka, který vede Moru ve dvojici s Janem Tomajkem, nestačili na Plzeň ve čtvrtfinále až 3:4 na zápasy. Vyřazení berou Hanáci spíše jako motivaci, aby se v dalším ročníku opět zlepšili.

Kouč Olomouce Zdeněk Moták
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

"Vždy proti sobě stojí 25 a 25 lidí, kteří toho druhého chtějí v uvozovkách zašlapat do země, porazit, vyhrát čtyři bitvy a tím i celou válku," řekl Moták po sobotní prohře Olomouce v rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinále.

"Plzeň je tradičně a historicky výborné mužstvo, těžký soupeř pro nás. My se z toho poučíme, budeme poctivě makat a dřít, abychom byli o krůček lepší. Před sezonou jsme si dali cíl být o krůček lepší, než jsme byli v minulé, což jsme splnili. Když teď budeme ještě o něco lepší, bude to fajn," uvedl čtyřiapadesátiletý kouč, který na Hané působí od roku 2017.

Sestřih a ohlasy 7. čtvrtfinále play-off Plzeň – Olomouc

Olomouc se do extraligy vrátila před pěti lety a po první sezoně, kdy se zachraňovala mezi elitou v baráži, patří vždy mezi příjemná překvapení soutěže. Přestože výší rozpočtu nepatří mezi přední kluby, třikrát dokázala postoupit do čtvrtfinále. Dvakrát přímo a jednou přes předkolo play-off.

Ve čtvrtfinále ale Hanáci vždy ztroskotali na Plzni, v letech 2016 i 2018 prohráli sérii 1:4, letos po porážce 2:3 v sedmém duelu 3:4 na zápasy. "Domácí hráli výborně a zasloužili si postup. Chtěl bych jim poděkovat za fér hru, která čtvrtfinále zdobila. Děkuji i našim hráčům, protože hráli výborně a zasloužili si účast ve čtvrtfinále i takovou výbornou sérii. V budoucnu z ní budou moct těžit zkušenosti. Ukázalo nám to další věci, na kterých musíme pracovat, abychom příště byli ještě lepší," uvedl Moták, který na střídačce působí ve dvojici s Janem Tomajkem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy