Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Slavnostní zahájení XXV. letních olympijských her Barcelona 1992

Brněnský kapitán Čermák má tři stříbra, s Kometou chce přidat konečně titul

Brno - Kapitán brněnských hokejistů Leoš Čermák má ve sbírce úspěchů šest extraligových medailí, zlatá mezi nimi ale chybí. Další pokus o její zisk bude mít devětatřicetiletý útočník od pátku ve finálové sérii s Libercem. Čermák věří, že Kometa má dostatečně sebevědomý, zkušený a silný tým na to, aby severočeské obhájce sesadila z trůnu. Brno se za posledních šest sezon probojovalo do finále potřetí, v předchozích dvou případech zůstalo pod vrcholem.

Leoš Čermák z Komety Brno
zdroj: ČTK autor: Kolařík Stanislav

"Máme oproti minulosti tentokrát výhodu v menším počtu odehraných zápasů v play-off a tím i delšího odpočinku. Což je samozřejmě lepší, než když se jde hned do další série zdevastovaný z předchozích utkání. Únava je teď menší," řekl Čermák. Výhodu vidí i v tom, že jeho spoluhráči jsou herně vyspělejší a zkušenější. "Ovšem stejně je na tom i soupeř, který má rovněž velmi kvalitní kádr," podotkl.

V české extralize působil odchovanec třebíčského hokeje ve Slavii, Vítkovicích, Liberci a Kometě. V posledně dvou jmenovaných klubech strávil nejvíce času. V Liberci odehrál pět sezon, v Brně hraje už šestým rokem. "V Liberci jsem zažil pěkné období. Pár kluků tam zůstalo nebo se vrátili. Jmenoval bych Bartoviče, Dernera. Stejný je i realizační tým. Lidi v Liberci znám. Ale k tomu se nechci vracet, teď se soustředím jen na finále," uvedl Čermák, který byl v týmu Bílých Tygrů u dvou třetích míst v letech 2005 a 2007.

S Brnem vybojoval dvě stříbra a bronz, druhý skončil i s Vítkovicemi v roce 2002. V základní části extraligy se ve vzájemných zápasech finálových soupeřů dařilo mnohem více Kometě, která získala deset z dvanácti možných bodů. Liberec vyhrál pouze jeden zápas v prodloužení. Čermák v tom ale žádnou výhodu nehledá.

"Sparta nás také v základní části třikrát porazila a v play-off jsme ji vyřadili (4:0 na zápasy). Samozřejmě prohry nikomu nic nepřidají, jsou to však jen statistiky. Nyní je potřeba k získání titulu vyhrát čtyři zápasy. Rozhodne momentální forma a zdraví," uvedl Čermák. Před finále litoval absence útočníka Martina Nečase, jenž bude místo bojů o titul v týmu Komety startovat na mistrovství světa osmnáctek na Slovensku.

Hokejisté Komety po semifinálovém klání s Hradcem
zdroj: ČTK/Zehl Igor

Čermák to považuje za nešťastné a nelogické. "Podával výborné výkony. Samozřejmě nám bude chybět. Na druhé straně by se mohl třeba zranit a chyběl by také. Není to ale šťastné řešení," řekl Čermák. Jeho tým v play-off vyřadil nečekaně hladce Spartu a poté ve čtvrtfinále Hradec Králové 4:2 na zápasy. Zatím tedy prohrál jen dvě utkání a hraje ve formě podobné té z povedeného úvodu sezony.

Po vánočních svátcích procházelo Brno výsledkovou krizí, k jejímuž překonání se Čermák snažil přispívat z pozice kapitána. "Když přijde nějaká krize, tak je potřeba se pokusit tým nakopnout. Měli jsme horší období v závěru základní části a dostali jsme se z toho. Tentokrát to bylo z mé pozice jednodušší, neboť přišli do našeho týmu hráči, kteří byli ve svých předchozích působištích lídry. Teď se nám daří, víc bych to nekomentoval," řekl Čermák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy