Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Bitva o každý metr ledu, hodnotil východočeské derby Mandát

Derby se vším všudy. Doslova jako bitvu o každý kus ledu nazval východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové střelec rozhodující branky Jan Mandát. Útočník Dynama o postupu Pardubic rozhodl pět minut před koncem čtvrtého utkání. 

Jan Mandát
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

"Hráči Hradce jsou strašně rychlí, nepříjemní, nedají vám kus ledu. To samé v útočném pásmu, měli jsme řadu problémů se přes ně dostat. Opravdu klobouk dolů, jak hráli. Bylo to vyrovnané, my jsme rádi, že jsme to zvládli v pěti zápasech," řekl Mandát po ukončení série.

Všechny zápasy východočeských rivalů skončily pouze o gól, jednou rozhodlo prodloužení a jednou až nájezdy. "Když se podívám zpět na základní část, tak i tam jsme s nimi hráli těsné zápasy. Snad jen jeden byl 5:2, kdy jsme dávali do prázdné branky. S Hradcem takové zápasy jsou, na to jsme se připravovali. Myslím, že to ukázalo náš charakter a naši sílu. V základní části jsme také otáčeli zápasy, v play-off jsme to ukázali znovu. Samozřejmě jsou i věci, které musíme zlepšit, to je jasné," poznamenal Mandát.

Potrestaná přesilovka

V duelu číslo pět využil Hradec v úvodu dvojnásobnou přesilovku, když byl vyloučen právě Mandát. Na obratu se pak podíleli útočníci ze čtvrté formace, vedle Mandáta se prosadil i Vondráček. "Za bránou jsem se schovával, aby mě netrefil. Pak jsem jen viděl, jak celá hala začala řvát. Až na kostce jsem viděl, že to dal krásně do víka," uvedl Mandát.

Svým gólem pak zápas rozhodl. "Chtěl jsem obstřelit obránce, který stál přede mnou. Zkusil jsme to hodit na bránu, pak celá jižní tribuna bouřila. Byla to totální euforie. Je jedno, jak to tam padlo. I kdyby to šlo pod ledem, tak gól beru všema deseti. Hlavně jsem rád, že je postupový," popsal Mandát.

Osmadvacetiletý útočník Dynama byl na ledě i v závěru utkání, kdy hrál Mountfield bez brankáře v šesti proti čtyřem. Mandát při bránění přišel o hokejku i rukavici. "Jak už jsem řekl několikrát, je to moje role. V play-off je to přece jenom ještě něco jiného. Je vám jedno, jestli vás trefí do hlavy, do ruky nebo kamkoliv. Chcete za každou cenu zblokovat puk, aby neskončil v bráně. Navíc když všechny zápasy v sérii byly o jeden gól. Je to neskutečné. Obrovský kredit Hradci za to, jak hrál. Neměli jsme to vůbec jednoduché," dodal Mandát.

"Vlčí lajna"

V útoku s Poulíčkem a Vondráčkem všichni přispěli k postupu do semifinále. "Naší lajně říkají "vlčáci". Vondrc je takový hlavní vlk, když se vysvleče, je to pecka," smál se Mandát. "Těžíme z naší agresivity a napadání. Vyhovíme si jak na ledě, tak mimo něj. Sedli jsme si, ve čtvrtfinále nám to klapalo," pochvaloval si.

Postup přes tým Mountfieldu nebyl vůbec jednoduchou záležitostí, i když v roli vítěze základní části ho někdo mohl brát jako povinnost. "Tak to je možná z vaší strany a ze strany fanoušků. Pro nás to povinnost rozhodně nebyla. Samozřejmě míříme na nejvyšší cíle, ale play-off je tak nevyzpytatelné, že se může stát cokoliv. Zápasy s Hradcem byly vyrovnané, že se to mohlo překlopit i na jejich stranu. Teď už se musíme koukat dál. Do půlnoci se můžeme radovat, ale pak nám už začíná semifinále," řekl Mandát.

Pardubický tým má před sebou pauzu, do semifinále vstoupí v neděli 31. března. "Myslím, že každá série v play-off bolí. Pokud nebolí, tak to hrajete špatně. Máme asi týden, zregenerujeme se a půjdeme opět v plné síle," plánoval Mandát.

O soupeři Dynama se teprve rozhodne. Brno? Nebo Litvínov? "Uvidíme, co nám nadělí. Myslím, že ve hře jsou ještě i České Budějovice, ne? Jak říkám, play-off je nevyzpytatelné. A je krásné ho hrát. Já jsem to zažil loni v sedmadvaceti letech poprvé, protože první dva roky jsme tady hráli na opačném konci tabulky. A hráli jsme trochu jiné play-off. Já si to moc užívám, je to pro mě pořád nová zkušenost. Jsem rád, že jsem dnes takto mohl přispět," prohlásil Mandát.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články