Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS ve florbalu žen v Česku

Bělohlava nezachránil na pardubické lavičce ani veleúspěšný víkend. Dynamo povede Razým

Ani nečekaná vítězství nad favorizovaným duem Sparta - Kometa neudržela kouče Radka Bělohlava na lavičce hokejistů Pardubic. Posledního týmu nejvyšší soutěže se místo něj ujal Milan Razým, který byl doposud asistentem.

Kouč Radek Bělohlav na střídačce Pardubic
zdroj: ČTK autor: David Taneček

"Věřili jsme, že říjnová změna trenéra přinese posun Dynama do klidnějších vod. To se bohužel nepodařilo a Pardubice jsou stále na poslední příčce. I tak bych chtěl dosavadním koučům poděkovat za odvedenou práci," uvedl člen představenstva Dušan Salfický.

Pardubice v sobotu udolaly vedoucí Spartu 4:3 a v neděli vyhrály v dalším domácím střetnutí nad Brnem 6:2. V polovině základní části ztrácejí tři body na dvanáctý Litvínov i třinácté Vítkovice, ale mají zápas k dobru.

Spolu s Bělohlavem skončil i asistent Otakar Janecký. "Rozhodli jsme se na post hlavního kouče angažovat Milana Razýma, po konzultaci s ním budou jeho asistenty Michal Mikeska a Petr Čáslava. Petr zná hráče A-týmu a to by mělo práci nového triumvirátu ulehčit. Ve stávajícím realizačním týmu nebude nadále působit videotrenér Denis Havel," doplnil Salfický.

Osmapadesátiletý bývalý obránce Razým vedl v pozici hlavního kouče v extralize Plzeň a Litvínov. S Plzní získal v roce 2012 bronz a o rok později i titul. Na lavičce Západočechů skončil předčasně v listopadu 2014. Potom trénoval prvoligovou Slavii a na startu sezony 2018/19 se přesunul do Litvínova, z jehož lavičky byl odvolán loni v únoru.

Razým si po reprezentační přestávce odbude premiéru na lavičce Dynama v úterý 17. prosince v Mladé Boleslavi. Vyřešit složení realizačního týmu požadoval majoritní vlastník klubu město Pardubice. Na středečním jednání se na nutnosti situaci řešit shodlo užší vedení města se zástupci všech zastupitelských klubů.

Primátorovi Pardubic Martinu Charvátovi také vadilo, že Bělohlav má zároveň funkci v prvoligovém Motoru České Budějovice.

"Do hráčského kádru jsme investovali více finančních prostředků, výkony tomu absolutně neodpovídají. Radek Bělohlav je jednatelem společnosti CB Hokej 2013 s. r. o., která provozuje lední hokej v Českých Budějovicích. Toto spojení vnímám jako fatální střet zájmů a vyzval jsem předsedu dozorčí rady Ivana Šubrta k okamžitému a transparentnímu řešení," citovala Charváta minulý týden MF Dnes.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy