Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Asi pomohlo, že jsem měl řízek s bramborovým salátem, usmíval se Holík po hattricku

Nasbíral čtyři body, vsítil hattrick, ale hlavně rozhodl o výhře Komety. Petr Holík byl ústřední postavou duelu proti Olomouci, po kterém si Brňané odvezli z Hané dva body za vítězství 5:4 v prodloužení. Z prvního centra jihomoravského klubu se tak možná stává z nahrávače nový kanonýr.

Petr Holík
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

"To bych musel před každým zápasem jíst řízek s bramborovým salátem. Asi to pomohlo, ale celý rok ho jíst nebudu," usmíval se po utkání Holík, který dosáhl na svůj druhý hattrick v extraligové kariéře.

Kometa v Olomouci prohrávala po první třetině 0:2, v druhém dějství nejdříve otočila na 4:2, ale pak v něm náskok ještě ztratila. "Samozřejmě jsme si po první třetině něco řekli, ale žádná velká bouřka nebyla. Spíš jsme si ukázali chyby, abychom se jich vyvarovali. Zase tak špatné to nebylo, oni nám dali góly z přesilovek," podotkl Holík.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih a ohlasy utkání Olomouc - Kometa

"I když to tak ze začátku nevypadalo, mohli jsme vyhrát za tři body. Ale Olomouc to pak srovnala. Ke konci jsme to měli na hokejce, ale skvěle to tam pochytal jejich brankář. Naštěstí jsme ale vyhráli v prodloužení, takže dobré," doplnil Holík.

Zápas rozuzlil v nastavení, kdy si po tlaku Komety chytře podržel puk a z pozice mezi kruhy překonal Branislava Konráda. "Ani mi nic jiného nezbývalo než to zakončit takto. Hráči soupeře tam naskákali, trefil bych někoho, tak jsem si to zkusil podržet a vyšlo to," dodal Holík.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy