Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

1 139 zápasů a dost: Peterek věší brusle na hřebík

Třinec – Extraliga bude od příští sezony o jednu hrající legendu chudší. S kariérou se ve 42 letech rozloučil útočník Třince Jan Peterek. Počet odehraných zápasů v extralize se tak u Peterka zastaví na čísle 1 139, což ho v současnosti řadí těsně na druhou příčku za rekordmana Františka Ptáčka.

Jan Peterk
zdroj: ČTK autor: Kammermayer Milan

V Peterkově rozhodování prý sehrála důležitou roli psychika. Připomněl moment, kdy odcházel ze scény olympijský vítěz Robert Reichel. "Vzpomínám na to, když oznámil, že končí. Všichni se ho tehdy ptali na důvod. Povídal, že psychika už je taková, že tělo se odmítá vyhecovat na maximum. V té době jsem to moc nechápal," přiznal Peterek.

"Když přece máš rád hokej, jdeš si ho zahrát aspoň rekreačně po práci. Teď už ale na vlastní kůži cítím, že když se hlava 'šprajcne', musíš se hodně složitě přemlouvat, abys znovu makal naplno," vysvětlil Peterek. Ve sbírce má kompletní sadu extraligových medailí, přičemž všechny získal právě s Třincem. Jedno stříbro navrch má z působení ve Vítkovicích. V tuzemské nejvyšší soutěži hrál ale i za Duklu Trenčín a Havířov.

Zkušený centr má na kontě i několik reprezentačních startů a vyzkoušel si i finskou (Ässät Pori) a ruskou ligu, v níž s Lokomotivem Jaroslavl dvakrát triumfoval. Teď prý ale už postrádá chuť do hokeje. "Momentálně opravdu nemám na hokej chuť, rozhodování proto nebylo až tak složité, uzrálo to ve mně," doplnil Peterek.

Ujistil, že návrat na led už není příliš pravděpodobný. Je tak zřejmé, že už se nestane extraligovým rekordmanem. Přitom nechybělo mnoho a přes Ptáčka, jenž po této sezoně skončil v kádru Hradce Králové, se vyhoupl do čela. Stačilo, aby Třinečtí postoupili ze semifinále přes Zlín, ale prohráli 2:4 na zápasy. "Myslím si, že tohle nebude můj případ a už hrát nebudu. Po sezoně jsem tak vycucaný a vyždímaný, že představa o tom, že znovu obuji brusle, není vůbec reálná," uvedl Peterek.

Neláká ho prý ani trenéřina. "Je to časově hodně náročná práce. Nedávno jsem se na tohle téma bavil s Vencou Varaďou. Hráč si odehraje svoje a má klid. Trenér ale celý den řeší hokej, připravuje tréninky, stále přemýšlí, co je špatně, co je dobře, jak vše dát dohromady. Je to zkrátka daleko náročnější," porovnával Peterek. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy