Následuje
Liga mistrů UEFA

Extraliga začne až nedělním druhým kolem

Praha – Start nového ročníku hokejové extraligy byl odložen z pátku na neděli 18. září. Všech sedm zápasů původně plánovaného úvodního kola se bude hrát v jiném termínu s ohledem na páteční pohřeb tragicky zesnulého útočníka Jana Marka, který zahynul spolu s dalšími českými reprezentanty Josefem Vašíčkem a Karlem Rachůnkem při středečním pádu letadla u Jaroslavle. Potvrdil to ředitel extraligy Stanislav Šulc.

Slavia - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Rozhodli jsme, že se v pátek hrát nebude a zápasy prvního kola se uskuteční v náhradním termínu," řekl Šulc s tím, že zástupci klubů chtějí všem dát možnost se s hokejisty rozloučit. Pohřby trojice mistrů světa by se měly uskutečnit v tomto týdnu. Ve středu je naplánováno poslední rozloučení s Rachůnkem ve Zlíně, ve čtvrtek v Havlíčkově Brodu s Vašíčkem a v pátek s Markem v Jindřichově Hradci.

Hokejová extraliga začne později

Zástupci Asociace profesionálních klubů začali přesun úvodního kola řešit ve chvíli, kdy se termín Markova pohřbu dozvěděli. "Kontaktovali nás i zástupci hráčů, o odložení nás požádali i zástupci rodiny," doplnil Šulc. Zápasy Liberec – Třinec, Vítkovice – Pardubice, Litvínov – Karlovy Vary, České Budějovice – Mladá Boleslav, Zlín – Slavia Praha, Brno – Kladno a Sparta Praha – Plzeň budou hledat nové zařazení do rozpisu.

Zřejmě se uskuteční v různých termínech. "Při pohledu na termíny není žádné úterý nebo středa volné, jsou tam různé předehrávky a dohrávky. Zařazení zápasů se tak bude rodit po vzájemné dohodě klubů," řekl Šulc. Zápasy při nedělním startu soutěže budou začínat minutou ticha k uctění památky obětí neštěstí.

Tipsport extraliga
zdroj: ČT4

"O tom jsme rozhodli už při středeční valné hromadě APK, kde jsme se tuto tragickou zprávu dozvěděli. Všechny zápasy úvodního kola, tedy nyní nedělního, začnou minutou ticha," dodal Šulc. Po tragédii několik klubů v Česku odložilo svá přípravná utkání. V neděli byly přesunuty na jiný termín i dva zápasy prvního kola druhé hokejové ligy. Markův mateřský klub Jindřichův Hradec přesunul na jiný termín svůj nedělní duel v Kolíně a ve stejný den se nehrál ani zápas Klášterce nad Ohří s Kobrou Praha.

Na středu je naplánováno také úvodní kolo první ligy a zatím není jasné, jestli dojde také k přesunu. "Budeme o tom dneska jednat," řekl manažer domácích soutěží svazu Pavel Setikovský, pod něhož spadá druhá nejvyšší soutěž.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy