Následuje
Branky, body, vteřiny

Extraliga mění pravidla – diváci na kostce uvidí sporné situace

Praha – Fanoušci už nejspíše nebudou během zápasů hokejové extraligy ochuzeni o opakované záběry a sporné situace. Doposud za to klubům hrozila sankce 50 tisíc korun. Vedení soutěže ještě dolaďuje, jaká bude definitivní podoba herního řádu, ale na přání samotných klubů i po ohlasech fanoušků z něj zřejmě tento postih zmizí. Příznivci na stadionech tak budou moci na kostkách sledovat opakované záběry podobně jako v televizních přenosech.

Hokej
zdroj: ČT24

"Ještě jsme nerozhodli, ale zaobíráme se tím," řekl ředitel extraligy Josef Řezníček. Při středečním setkání extraligových kapitánů v Nošovicích se vedení soutěže setkalo i s marketingovými zástupci klubů. "Je to pro kluby svazující, co mohou pouštět a co ne," doplnil Řezníček.

Nyní se řeší různé varianty změny herního řádu. "Jedna z variant je, že necháme na klubech, co budu pouštět. Jediné omezení bude, že nemohou pouštět situace, které posuzuje videorozhodčí. Po jeho rozhodnutí už je pak pustit mohou," řekl Řezníček.

Zákaz opakování sporných situací na stadionech zůstával dosud platný za účelem zabránit vypjaté atmosféře ze strany fanoušků. "Vedl k tomu strach z přerušování zápasu kvůli nepřístojnostem fanoušků nebo házení věcí na led. Myslím, že se doba posunula a ukázalo se i při některých incidentech, že kluby jsou vybavené kamerovým systém a dokážou takové lidi odhalit, potrestat je a žádat po nich náhradu," uvedl ředitel extraligy. Pokud by k výtržnostem diváků došlo, klubům budou nadále hrozit sankce podle soutěžního a disciplinárního řádu od napomenutí, přes pokutu až po další tresty.

Cílem je větší atraktivita

Povolení opakovat sporné záběry na kostce může být od vedení extraligy další krok pro zatraktivnění soutěže poté, co od nové sezony zavede rozšířenější evidenci statistik. Fanoušci se mohou těšit na bilanci vyhraných vhazování, počtu střel, hitů a pobytu hráčů na ledě. Také větší využití opakovaných záběrů na stadionech může přispět k tomu, aby pro fanoušky byla účast na stadionech atraktivnější.

"Zaznamenali jsme hlasy od lidí, že se raději podívají na hokej doma v televizi, kde jim všechno třikrát zopakují. Nebo že by si kluby nemusely drahé kostky nad ledem pořizovat, když se na nich stejně nesmí nic pouštět," dodal Řezníček.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy