Je nám líto, video expirovalo.

Euro Hockey Tour v novém hávu. Turnaje v Česku a Švédsku skončí

Stockholm - Současný model hokejového seriálu Euro Hockey Tour končí. Od příští sezony se reprezentační týmy České republiky, Ruska, Švédska a Finska utkají na dvou turnajích a ve třech dvojzápasech. V listopadu se všechny týmy představí na Karjale ve Finsku a v prosinci na ruském Channel One Cupu. V únoru a v dubnu poté dojde na tři dvojutkání. Pokračovat už nebudou České a Švédské hry, kterými vrcholí letošní ročník.

Euro Hockey Tour
zdroj: ČT24

"Současná podoba Euro Hockey Tour je minulostí, ve Stocholmu se hraje poslední turnaj. Na další dvě sezony jsme se domluvili na formátu, který bude kombinací turnajů a dvojutkání," uvdl generální sekretář Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Martin Urban.

Již nyní je jisté, že v rámci prosincového ruského turnaje se český tým představí doma se Švédskem. V únoru, kdy se nebudou konat Švédské hry, se reprezentace představí opět doma dvakrát proti Rusku. V dubnu národní tým odcestuje ke dvojutkání do Švédska a na závěr se dvakrát představí doma s Finskem.

Je nám líto, video expirovalo.
Martin Urban o nové koncepci EHT

"Nový systém chce eliminovat utkání, která se hrají bez účasti domácího publika. Teď jich bylo osm, dvě na každém turnaji. V budoucnosti budou jen čtyři," řekl Urban. Národní celky navíc budou mít možnost představit se ve více městech, zatímco turnaje se hrály vždy jen v jednom.

Pozměněn bude od příští sezony i model Euro Hockey Challenge (EHCh), což je soutěž, které se každoročně před MS účastnilo dvanáct evropských týmů. "Doposud se hrála tři dvojutkání v prvních třech týdnech v dubnu, poslední týden byl vyhrazen pro Euro Hockey Tour. Nová podoba počítá se čtyřmi dvojutkáními," řekl Urban.

Do EHCh se budou započítávat i dubnové souboje "silné" čtyřky. "V budoucnosti bychom chtěli oba produkty propojit a vytvořit jeden, jakési mistrovství Evropy. Stávající model bude platit dva roky, pak se uvidí co dále," dodal Urban.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy