Erat pomohl třemi body k výhře Nashvillu ve Phoenixu

New York - Český útočník Martin Erat se v pondělním utkání NHL podílel gólem a dvěma asistencemi na výhře Nashvillu 5:4 po samostatných nájezdech ve Phoenixu. Třebíčský rodák dostal od trenéra Barryho Trotze důvěru i v penaltovém rozstřelu, ale stejně jako domácí Radim Vrbata ve druhé sérii neuspěl. Vítězný nájezd proměnil Andrej Kosticyn.

Erat, třetí hvězda zápasu, otevřel v první třetině skóre a i s přispěním jeho přihrávek si Predators vybudovali vedení 4:2. Domácí však v závěrečné části srovnali, přičemž u třetí branky týmu asistovali Michal Rozsíval a Vrbata.

Finský útočník Saku Koivu odehrál tisící utkání v NHL, jubileum ale výhrou neoslavil. Anaheim sice na ledě Colorada v Denveru dvakrát zlikvidoval jednobrankový náskok soupeře, nakonec však prohrál 2:3 v prodloužení. U druhého gólu vítězů si připsal asistenci Jan Hejda, jehož střelu od levého hrazení tečoval Kevin Porter. Další finský hokejista a Koivův spoluhráč Teemu Selänne se díky jedné vstřelené brance osamostatnil na 19. místě v historické tabulce produktivity soutěže. Ziskem 1 399. bodu v kariéře se posunul v pořadí před jiného Fina Jariho Kurriho, který pro něj v dětství představoval vzor.

Anaheim je v Západní konferenci dvanáctý a na osmé Colorado už ztrácí devět bodů. O bod zpět za týmem Avalanche je deváté San Jose, které zvítězilo v Edmontonu 3:2. Sharks v zápase ztratili vedení 1:0 a 2:1, soupeř nenašel odpověď až na trefu Logana Couturea ze 41. minuty. San Jose přerušilo sérii pěti porážek. "Hrozně moc jsme tu výhru potřebovali. V poslední době nám to nešlo, jsou to pro nás velmi cenné body. Doufám, že nám to dodá sebevědomí, každý zápas je teď pro nás důležitý. Nám už play-off začalo," řekl Joe Thornton, který dal druhý gól San Jose a na ten vítězný přihrál.

Blíží se i návrat českého útočníka Martina Havláta, který chybí San Jose od 21. prosince. Poslední zprávy hovoří o tom, že by se mohl vrátit příští týden.

Ve Východní konferenci je v podobné situaci Buffalo, které doma udolalo Montreal 3:2 v prodloužení a na devátém místě ztrácí dva body na poslední postupovou příčku do play-off. S hráči Sabres neotřáslo ani vyrovnání soupeře v čase 59:55 a ve druhé minutě prodloužení rozhodl o výhře domácího týmu Tyler Myers. "Řekl bych, že před dvěma měsíci by vyrovnávací gól v samotném závěru s námi pěkně zamával. Ale od té doby jsme ušli kus cesty. Takové góly vám nikdy na psychice nepřidají, ale líbilo se mi, jak jsme se s tím vypořádali. Je to znamení vnitřní síly a vůle," uvedl Myers.

Výsledky NHL

Buffalo - Montreal 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 32. a 42. Ennis, 63. Myers - 5. Cole, 60. Desharnais. Střely na branku: 36:28. Diváci: 18 690.

Colorado - Anaheim 3:2 v prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 11. McGinn, 54. Porter (Hejda), 62. Landeskog - 40. Beauchemin, 57. Selänne. Střely na branku: 33:40. Diváci: 15 045.

Edmonton - San Jose 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 20. Ryan Whitney, 35. T. Hall - 2. Mitchell, 32. J. Thornton, 41. Couture. Střely na branku: 22:33. Diváci: 16 839.

Phoenix - Nashville 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0)

Branky: 21. a 56. Langkow, 35. Yandle, 48. Ekman-Larsson (Rozsíval, Vrbata) - 20. Erat, 32. Fisher (Erat), 39. Bouillon (Erat),43. C. Smith, rozhodující nájezd Kosticyn. Střely na branku: 35:35. Diváci: 11 518.