Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Rudolf Kučera

Dvoudenní jednání dohodu o startu hráčů NHL v Soči nepřineslo

New York - Dvoudenní jednání mezi vedením NHL, Mezinárodní hokejovou federací IIHF a olympijským výborem v New Yorku dohodu o účasti hráčů zámořské soutěže na hrách v Soči 2014 nepřineslo. Podle komisionáře ligy Garyho Bettmana je však pravděpodobné, že se strany domluví.

Komisionář NHL Gary Bettman
zdroj: Isifa

"Chceme mít hráče NHL na olympiádě, s dohodou však musí být spokojeny všechny strany. Jednání bylo konstruktivní a pozitivní, ale nemá smysl popisovat všechny detaily. Teď se rozejdeme a budeme pracovat na tom, abychom se příště domluvili. Nedali jsme si žádný termín, ale pod určitým časovým tlakem jsme, protože olympiáda začíná už za rok," prohlásil Bettman.

Detaily jednání ani jedna ze stran nepřiblížila, podle médií však NHL požaduje od olympijského výboru kompenzaci za to, že na dva týdny ligu přeruší a pošle hráče do Soči. Kvůli časovému posunu chce mít například přístup k fotografiím a videozáznamům, aby je mohlo zveřejňovat na svém webu.

Dále prý chce být liga brána jako partner nebo hlavní sponzor, aby mohla obchodně využívat olympijskou značku. Vedení NHL si také postěžovalo na problémy s přístupem majitelů klubů, týmových doktorů a zástupců soutěže k hráčům během olympijského turnaje.

"Chtěli bychom se dohodnout co nejdříve. Ale jak říkal Gary, nemáme žádný závazný termín. Prostě od příštího týdne začneme usilovně pracovat na tom, abychom se co nejrychleji dohodli," řekl prezident IIHF a člen Mezinárodního olympijského výboru René Fasel.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy