Následuje
ODM 2020: Klávesové nástroje

Dvořák skončil v NHL, bude hrát za Davos

Praha - Hokejový útočník Radek Dvořák bude působit ve švýcarské lize v dresu Davosu. Pětatřicetiletý trojnásobný mistr světa hrál naposledy v zámořské NHL za Dallas, v této sezoně ale do soutěžních zápasů nezasáhl. Dvořákovo nové angažmá potvrdil webu hokej.cz jeho zástupce Vladimír Vůjtek mladší.

Radek Dvořák
zdroj: ČTK/AP autor: John Ulan

"Pro Radka byla prioritou NHL, to je jasné. Obdržel nějaké nabídky, nicméně žádná z nich ho neuspokojila. Nechce hrát někde ve čtvrté pětce. Dostal několik nabídek z Evropy a nakonec se rozhodl pro Davos," uvedl Vůjtek, podle nějž svou roli hrála i osoba úspěšného trenéra Arna del Curta. "Radka láká švýcarská liga. Ví, že Davos má kvalitní zázemí a podmínky pro hokej. Je to špičková organizace," doplnil Vůjtek.

K podobnému kroku se v minulých dnech rozhodl i další český útočník Petr Sýkora, který se také po skončení výluky NHL nedohodl s žádným zámořským klubem a nakonec zamířil do Bernu.

Rodák z Tábora Dvořák, který při výluce několik dnů trénoval s extraligovými Českými Budějovicemi, odehrál v NHL včetně play-off 1 230 zápasů s bilancí 221 branek a 363 asistencí. Hájil barvy Floridy, New Yorku Rangers, Edmontonu, St. Louis, Atlanty a Dallasu. V Evropě působil naposledy při předešlé výluce v sezoně 2004/05, kdy pomáhal Českým Budějovicím k postupu z první ligy do extraligy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy