Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Dvacítku čeká na domácím MS těžká skupina s USA, Ruskem a Kanadou

Čeští hokejoví mladíci budou mít na domácím šampionátu na přelomu prosince a ledna hodně práce. Dvacítka bude na příštím mistrovství světa v Ostravě a Třinci hrát v základní skupině B se Spojenými státy americkými, Ruskem, Kanadou a nováčkem Německem. Skupinu A tvoří úřadující mistři světa z Finska, Švýcarsko, Švédsko, Slovensko a Kazachstán. Rozhodlo o tom konečné pořadí šampionátu ve Vancouveru a Victorii.

zdroj: ČTK/AP autor: DARRYL DYCK

"Jedná se opravdu o hodně kvalitní skupinu, v níž nás čekají náročná utkání, ale věřím, že postoupíme dál a popereme se o úspěch na domácí půdě," uvedl trenér juniorské reprezentace Václav Varaďa.

Kouč, pod jehož vedením Češi letos postoupili do čtvrtfinále, ve kterém nestačili na tým USA, věří, že v domácím prostředí bude mít jeho tým velkou podporu fanoušků. "Na zápasy v Kanadě chodilo opravdu hodně diváků a atmosféra byla vynikající. Věřím, že u nás to bude podobné," řekl Varaďa.

Český tým bude hrát své duely v ostravské aréně pro 10 004 diváků. Druhým dějištěm je třinecká hala pro 5400 fanoušků. Turnaj se bude hrát od 26. prosince do 5. ledna 2020.

"Již před šampionátem v Kanadě jsme měli jasno v tom, že český tým najde domácí prostředí pro základní skupinu v Ostravě. V ideálním modelu jsme si přáli, aby se aréna v Třinci stala domovem Slovenska. Jsme rádi, že sportovní výsledky naplnily naše přání, a věříme, že si diváci najdou cestu do obou arén," uvedl generální sekretář Českého hokeje Martin Urban.

Složení základních skupin na MS dvacítek 2020:

Skupina A (Třinec): Finsko, Švýcarsko, Švédsko, Slovensko, Kazachstán.

Skupina B (Ostrava): USA, Rusko, Kanada, ČR, Německo.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy