Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Dvacítka zná širší nominaci na MS, v kádru je zatím i Pastrňák

Praha - Dvaatřicet jmen zařadil trenér české hokejové reprezentace do 20 let Miroslav Přerost do širší nominace národního týmu na juniorské mistrovství světa, které se na přelomu roku uskuteční v Torontu a Montrealu. Ve výběru figuruje i útočník David Pastrňák, který momentálně hraje za Boston v zámořské NHL a jeho start je tak značně nejistý.

David Pastrňák v dresu Bostonu
zdroj: AP autor: Charles Krupa

Vedení týmu však na jednu z plánovaných opor chce čekat, dokud to bude možné. "Jsme připraveni do poslední chvíle čekat. Poslali jsme do Bostonu žádost o jeho uvolnění a oni nám odepsali, že se rozhodnou, zda jej uvolní. Termín, kdy to udělají, ale nemáme," řekl Přerost.

Kluby NHL nemají povinnost uvolňovat hráče na MSJ a v minulosti to také často nedělaly. "Musíme trpělivě čekat. Variant, co s ním bude, je stále x," podotkl Přerost. Pastrňák začal sezonu na farmě Bostonu, před nedávnem jej ale Bruins povolali do hlavního týmu. Stále však existuje i varianta, že by se český talent vrátil do Švédska, kde v minulé sezoně působil v Södertälje.

Přerost s asistenty Jiřím Juříkem a Pavlem Trnkou nominovali čtyři brankáře, devět obránců a 19 útočníků. Na šampionátu mohou využít tři gólmany a 20 hráčů do pole. Vedle Pastrňáka v týmu nechybí například útočník Jakub Vrána, který se před sezonou ucházel o místo v kádru Washingtonu, nebo brankář Vítek Vaněček, jenž s Capitals také v létě podepsal smlouvu a byl v kempu účastníka NHL.

Hned dvacet hráčů ze širší nominace působí v Česku. Vedle extraligových hokejistů jsou ve výběru i hráči prvoligového Kladna a Chomutova nebo Karlových Varů, které hrají mezinárodní ligu MHL. Pozvaní reprezentanti až na Pastrňáka se sejdou v sobotu 13. prosince v Rokycanech, o čtyři dny později odletí do zámoří. Před startem turnaje sehrají ještě přípravné zápasy s Finskem a Slovenskem.

Širší nominace:

brankáři: Miroslav Svoboda (Třinec), Vítek Vaněček (Liberec), Karel Vejmelka (Pardubice), Daniel Vladař (Kladno)

obránci: Lukáš Klok, Jan Štencel (oba Vítkovice), Marek Baránek (Litvínov), Tomáš Dvořák (Karlovy Vary), Jan Ščotka (Pardubice), David Němeček (TPS Turku/Fin.), Jan Košťálek (Rimouski/QMJHL), Dominik Mašín (Peterborough/OHL), Jakub Zbořil (St. John/QMJHL)

útočníci: Miroslav Indrák, Dominik Kubalík, Roman Přikryl (všichni Plzeň), David Kaše, Ondřej Kaše, David Kämpf (všichni Chomutov), Michael Špaček, Daniel Voženílek (oba Pardubice), Marek Růžička (Třinec), Patrik Zdráhal (Vítkovice), Sebastian Gorčík (Karlovy Vary), Lukáš Vopelka (Örebrö/Švéd.), Jakub Vrána (Linköping/Švéd.), Pavel Jenyš (Sudbury/OHL), Václav Karabáček (Gatineau/QMJHL), David Pastrňák (Boston/NHL), Pavel Zacha (Sarnia/OHL), Filip Chlapík (Charlottetown/QMJHL), Jan Mandát (Val-d'Or/QMJHL)

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy