Důležitá posila. Pastrňák rozšíří řady českých hokejistů na MS

Praha – České hokejisty posílí na mistrovství světa David Pastrňák. Nejproduktivnější český hráč v sezoně NHL je sedmou posilou ze zámoří. Pastrňáka uvolní Boston Bruins.

David Pastrňák
zdroj: ČTK/AP autor: Charles Krupa

"David Pastrňák potvrdil generálnímu manažerovi Martinu Ručinskému svou účast na šampionátu. Jestli se připojí k týmu ještě v Praze, nebo až v Paříži, se ještě bude řešit," řekl tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Dvacetiletý Pastrňák loni v Moskvě na mistrovství světa debutoval a v osmi zápasech si připsal šest bodů za gól a pět asistencí. Nechyběl ani na zářijovém Světovém poháru v Torontu, kde ve třech duelech nebodoval. Odchovanec Havířova má nyní za sebou nejlepší sezonu v NHL. V základní části si připsal v 75 zápasech 70 bodů a zařadil se celkově na 18. místo produktivity.

Pro start na světovém šampionátu se rozhodl i přesto, že mu po této sezoně končí tříletý nováčkovský kontrakt se základním ročním příjmem 925 tisíc dolarů a bude jednat s Bruins o nové smlouvě. To považoval za hlavní překážku i manažer reprezentace Martin Ručinský.

Reprezentace hlásí velkou posilu, Pastrňák přijede na MS

"Pasta je ze sezony trošku pobitej. Hlavní problém ale je ten, že mu končí smlouva a je před podpisem další. Měl vynikající sezonu, takže jeho další kontrakt bude lukrativní a dlouholetý. Musí především projít výstupní zdravotní prohlídkou. A říkal, že si musí také rozmyslet, jestli bude hrát," uvedl Ručinský.

V kádru pro turnaj Carlson Hockey Games v Českých Budějovicích, do kterého český tým vstoupí ve čtvrtek proti Finsku, jsou už brankář Petr Mrázek z Detroitu, obránci Jakub Kindl z Floridy, Michal Kempný z Chicaga a Radko Gudas s útočníkem Jakubem Voráčkem z Philadelphie. Až 3. května v dějišti šampionátu se k týmu připojí centr Tomáš Plekanec z Montrealu.

I potenciálnímu příjezdu posil z NHL se věnoval nový Hokej fokus podcast

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy