Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sumář dne

Duel Švédska s Finskem se nedohrál, na vině byl led

Västeras (Švédsko) - Bez vítěze skončil duel Euro Hockey Tour mezi Švédskem a Finskem. Utkání hrané ve Västeras muselo být předčasně ukončeno za stavu 1:0 pro hosty kvůli problémům s ledem. Čeští sudí Vladimír Šindler a Robin Šír poprvé museli přerušit hru při vstupu do druhé třetiny kvůli díře v ledu, problémy se ale objevily znovu a po více než půlhodinovém dalším marném pokusu dát plochu do pořádku zůstal duel nedohrán. 

Duel Švédsko - Finsko
zdroj: ČTK/AP

Šlo už o třetí problém s ledem ve švédských halách za poslední dobu. Naposledy nastaly potíže v polovině ledna v semifinále Ligy mistrů mezi Frölundou a Kärpätem Oulu, ale duel se nakonec po dlouhých úpravách dohrál.

"Je to trapné, ale zápas se nemůže dohrát. To se nikdy v historii Euro Hockey Tour nestalo," řekl deníku Aftonbladet prezident Švédské hokejové federace Christer Englund. Potíže přičítá tomu, že se před mezinárodními zápasy mění na ledě reklamy. "Potom často následují takové problémy," doplnil Englund.

Finové vedli po trefě Janneho Pesonena z 18. minuty 1:0 a o osudu utkání zatím není jasno. Podle Englunda se těžko bude zápas dohrávat a je možné, že bude platit výsledek před přerušením. Druhý duel čeká oba soupeře v neděli ve stockholmské hale Globen.

Švédové už nedohráli loni na konci dubna kvůli stejným problémům duel Euro Hockey Challenge proti Norsku v Sundsvallu. "Stalo se to reprezentaci dvakrát v krátké době a je to smutné pro fanoušky, kteří přišli na hokej a nebudou mít tu šanci tak často," řekl deníku Expressen útočník Nicklas Danielsson k dalšímu nedohranému utkání v dějišti, kde se nehraje nejvyšší švédská soutěž. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy