Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Duel o vedení v EHT. Švédové jsou jako stroje, ale chytrostí je můžeme přehrát, zní z českého týmu

Střet dvou nejúspěšnějších celků Euro Hockey Tour hned na úvod Švédských her. Čeští hokejisté budou proti domácímu výběru hrát v Karlstadu o vedoucí pozici v tabulce evropské tour. Seveřané si připsali v šesti zápasech na turnaji Karjala a Švýcarských hrách 15 bodů, Češi mají o jeden méně. Švédové jsou jediným přemožitelem týmu kouče Radima Rulíka v sezoně, v prosinci v Curychu vyhráli 5:3. Přímý přenos utkání sledujte na ČT sport a ČT sport Plus od 18:45.

Jakub Rychlovský v reprezentačním dresu
zdroj: Český hokej

"Co jsem tak viděl v Euro Hockey Tour, tak všechny ty zápasy byly vyrovnané. Týmy ty sestavy obměnily, Finové nabili sestavu oproti prosinci, tehdy tam liga normálně pokračovala, teď jsem viděl, že mají silnější sestavu. Švédové se budou snažit udržet to z prosince, uvidíme, s čím nastoupí. My se budeme zaměřovat především na sebe. Chceme samozřejmě uspět v každém utkání, ale že bychom se nějak zaměřili na jeden zápas, to ne. Zaměřujeme se na turnaj jako na celek," řekl Rulík.

Švédové proti české reprezentaci v Curychu uspěli poprvé po sérii tří porážek. Češi je porazili v listopadu na Karjale na jejich domácím ledě ve Växjö 5:2. "Budou se snažit nám to vrátit. Budou to brát vážně, Švédské hry jsou pro ně důležité. Je to předposlední turnaj před mistrovstvím. Mají vždycky dobrý tým. Je jedno, kdo jim přijede. Švédové jsou jako stroje, že mi připadají všichni stejní," uvedl útočník Lukáš Jašek ze švédského Oskarshamnu.

"My se soustředíme hlavně na sebe. Budeme chtít hrát aktivně jako ty předešlé turnaje. Hodně bruslit," prohlásil Jašek. V Karlstadu se samostatná česká reprezentace představí poprvé. Československá tam hrála naposledy v dubu 1984. "Hraje tam Färjestad, kterému se daří. Stadion mají pěkný, atmosféra tam je vynikající, takže si myslím, že nás čeká super zápas."

Ze Švédska přijel na sraz i Jakub Galvas, obránce Malmö. "I když každé z těch utkání má něco do sebe, pro mě je to asi ten nejlepší zápas turnaje. Právě tím, že se hraje ve Švédsku. Atmosféra bude parádní a moc se na to těším. Švédové jsou známí tím, že dobře bruslí a jsou silní v osobních soubojích, zároveň jsou dobří na puku. Je to takový kompletní balíček – všechno mají výborné. Bude těžké je přehrát, ale věřím, že naším stylem a chytrostí to můžeme zvládnout," uvedl obránce Jakub Galvas.

"Jedeme do Švédska hrát hokej, který jsme předváděli na těch předchozích dvou akcích. Švédové budou chtít domácí turnaj určitě vyhrát, ale my jsme s nimi dokázali hrát výborné zápasy, takže věřím, že předvedeme dobrý výkon a porazíme je. Bude to těžký zápas, což je ale vždycky," poznamenal asistent trenéra Tomáš Plekanec.

Cíl vylepšit detaily oproti Švýcarským hrám

Čtvrteční bitva bude hrát důležitou roli pro vývoj tabulky EHT, v níž jsou o bod vepředu Švédové. "Neříkám, že bychom nechtěli vyhrát celý seriál, pořád je to ale jen svým způsobem přípravný turnaj a vrchol sezony nás teprve čeká. Oproti těm zápasům ve Švýcarsku bychom rádi vylepšili některé detaily, ale chceme zůstat u toho, co chceme hrát – být aktivní a dobře napadat, hrát celkově dobrý hokej," řekl Plekanec.

Ocenil přístup hráčů během přípravy v Praze. "Máme za sebou kvalitní tréninky, kluci dostávají spoustu informací o tom, jakým způsobem chceme hrát, ale opravdu makají a plní to výborně," konstatoval Plekanec, jenž měl jako již tradičně na starost přesilovky.

"Sestava je zase jiná, než byla na Karjale i minule, tak uvidíme, jak si to sedne a jak se kluci domluví. Věřím, že nám to bude fungovat. Zatím si to kluci házeli dobře, je to ale jen trénink, uvidíme v zápasech," uvedl Plekanec. Pod jeho taktovkou piloval početní výhody i zkušený útočník Jan Kovář, jehož přehled a um se budou národnímu mužstvu hodit. "Má samozřejmě velké zkušenosti, je to šikovný hráč, tak věřím, že se prosadí," dodal Plekanec.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články