Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS Austrálie

Dominik Hašek ukončil kariéru. Definitivně

Praha – Hokejová legenda, brankář Dominik Hašek, definitivně končí svou kariéru. Sedmačtyřicetiletý olympijský šampion z Nagana a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu v poslední době marně jednal o angažmá s několika kluby NHL. Informaci potvrdil deníku Sport.

Dominik Hašek
zdroj: Isifa/VLP autor: Libor Plíhal

Hašek naposledy chytal v ročníku 2010/11 za Spartak Moskva v Kontinentální hokejové lize. Po sezoně volna vyhlásil jeden z nejlepších českých hokejistů všech dob pokus o návrat do NHL a v srpnu začal trénovat s mateřskými Pardubicemi. Mezitím jeho agent Rich Winter jednal s kluby v zámoří, podle Sportu byly ve hře Vancouver a Carolina.

Jen těžko se může něco změnit

"Až do minulého pátku jsme jednali, byly v tom dva až tři kluby z NHL. Koncem září začínaly tréninkové kempy na farmách, což pro mě byla jediná možnost, jak se do zámoří vrátit. K tomu jsem se upínal. Trénoval jsem, byl jsem připravený okamžitě odletět. Jakmile vyšlo najevo, že jednání nedopadla, zavolal jsem klukům do Pardubic, ať mi uklidí výstroj. Bylo to jasné. Nemyslím si, že se může něco změnit," uvedl Hašek.

Je nám líto, video expirovalo.
Reakce Dominika Haška

Dominik Hašek:

"Byť jsem se sám nabízel, nedomluvili jsme se. Takže nevidím důvod, proč by mě teď najednou měli v NHL chtít. Prostě počítám s tím, že už se jako brankář do hokeje nevrátím. Nevěřím, že za měsíc za mnou někdo přijde, že mě potřebuje. Uvítal bych to, natrénováno mám, ale považuju to za vysoce nepravděpodobné. Když se to nestalo doteď, těžko najednou někdo změní postoj. Vnitřně jsem připravený na konec."

Zdroj: Deník Sport

Pětinásobný držitel Zlaté hokejky a dvojnásobný vítěz ankety Sportovec roku přiznal, že ho odmítnutí zámořských klubů velmi mrzelo. "Bylo to hodně smutný. Ale nedá se nic dělat, zakázal jsem si brečet," uvedl účastník čtyř olympijských her, jenž si i v sedmačtyřiceti letech na elitní soutěž věřil.

"Rozchytal bych se na farmě a pak pracoval pro ně v NHL, samozřejmě pokud bych je na ledě přesvědčil. Nepotřeboval bych na začátek v podstatě žádný kontrakt. Ale druhá strana na to nakonec neslyšela. Nejvíce mě v tom celém příběhu mrzelo, že jsem nedostal šanci ukázat, že na to mám," řekl.

Brankář Dominik Hašek
zdroj: isifa.com/VLP autor: Libor Plíhal

Dvojnásobný držitel Hart Trophy pro nejužitečnějšího hráče NHL končí kariéru po letech 2002 a 2008 potřetí, odchod do hokejového důchodu ohlášený v roce 1999 ani neuskutečnil. Nyní však tvrdí, že je to definitivní. Hašek už dříve vyloučil možnost, že by chytal v Evropě. Nevyužil ani nabídky Pardubic zachytat si ve šlágru extraligy proti Kladnu s další českou hvězdou Jaromírem Jágrem.

Hašek nechce být trenérem ani generálním manažerem

Hrdina olympijských her v Naganu 1998 zatím neví, co bude po definitivním konci dělat, nehce však být trenérem. "S Pardubicemi jsem domluvený, že jim eventuálně s něčím pomůžu, nejsem vůbec proti. Ovšem vstávat ráno jako trenér nebo generální manažer, to není něco, v čem bych se chtěl realizovat... Pro mě je důležité, abych dělal to, co mě baví. Kdo ví, třeba mě uvidíte víc v České televizi," dodal s úsměvem Hašek.

Dominik Hašek:

"Přiznám se, že mě zájem Pardubic potěšil, ale z mého pohledu by to nebylo správné řešení. Takhle jsem jim to i řekl. Nakonec by mohly být obě strany zklamány a to bych nerad. Jakmile ve vás není ten oheň, nemá cenu to pokoušet. Můj oheň plál pro NHL, bohužel na druhé straně nebyl oheň žádný."

Zdroj: Deník Sport

Pardubický rodák Hašek končí kariéru po 31 letech od ligového debutu v roce 1981. V zámoří působil od roku 1990 v dresech Chicaga, Buffala, Detroitu, s nímž vyhrál dvakrát Stanley Cup, a Ottawy. Mezi lety 1994 a 2001 byl šestkrát vyhlášen nejlepším hráčem základní části NHL, v níž odchytal celkem 735 zápasů a v 81 duelech neinkasoval. Z působení v české reprezentaci má kromě zlata z Nagana i bronz z Turína 2006 a stříbro a tři bronzy z mistrovství světa.

Zdroj
ČTK, deník Sport, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články