Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha

Dominátor je v Rusku populárnější než prezident

Moskva - Přestup českého hokejového brankáře Dominika Haška do moskevského klubu Spartak zůstává v popředí pozornosti ruského tisku. Deník Izvestija dokonce dnes věnoval "transferu roku" větší část své sportovní rubriky. "Dominátor je populárnější než prezident", zdůraznil zase Sport-Express, kterému brankář prozradil, že o jeho služby měl zájem i Avangard Omsk Jaromíra Jágra. "Teď se vynasnažím nechat Jágra bez gólů," slíbil český gólman. Jako nepravdivé však popřel spekulace, že prý do Spartaku přestoupil za tři miliony dolarů.

"Plat Dominika Haška ve Spartaku bude představovat několik set tisíc dolarů za rok. Pro hráče, který šestkrát vybojoval cenu pro nejlepšího brankáře NHL, to jsou drobné," usoudil list Izvestija.

Finanční náležitosti ani klub však neupřesnil. Sám klub podle listu chce na posile prodejem suvenýrů a reklamou vydělat anebo alespoň pokrýt náklady na kontrakt. Sám Hašek se deníku přiznal, že na oslavu pondělního podpisu smlouvy výjimečně vypil až dvě piva.

Je nám líto, video expirovalo.
Hašek míří do Spartaku

Sovětskij sport sice označil Haškovy výroky na tiskové konferenci za příliš diplomatické, ale pochlubil se, že ve vlastním interview uhrál "remízu". Ze šesti reportérových otázek ohledně ruských reálií brankář tři odrazil a tři "pustil".

Dominátor netušil, že už má v Moskvě Haškovu ulici, pojmenovanou však po spisovateli Jaroslavu Haškovi. Neznal svého jmenovce v brance "sborné": brankářce ruských hokejistek Irině Gašennikovové se tak přezdívá. A nevěděl, že dres s "jeho" číslem 39 už oblékal jiný hráč Spartaku, v minulé sezoně si "devětatřicítku" dvakrát natáhl Kirill Kornilov.

Zato si pamatoval ruské hráče, kteří ho překonali na olympiádě v Naganu, tedy nikoliv ve finále, ale ještě ve skupině Bure a Žamnov. Dále věděl, že za Spartak v minulosti hrával i slavný Ilja Kovalčuk. A ze čtyř možností správně uhádl přezdívku Spartaku, tedy "maso".

"Jako brankář jsem vždy byl zvyklý na tlak"

A také se Hašek pochlubil, že ve škole míval z ruštiny dvojku, tedy v ruském známkování čtyřku, jak upřesnil v odpovědi na udivené pohledy. Ale místo úspěchu popřál prý čtenářům odpočinek na chatě, když místo "udači" napsal "u dači".

Hašek připustil, že nečekal až tak velký zájem ruských novinářů, ale pocit z toho má příjemný a strach necítí. "Jako brankář jsem vždy byl zvyklý na tlak, už od malička. Naučil jsem se s tím během své kariéry žít. Samozřejmě, Rusko je pro mne nová země, je tu nový klub. Jsou věci, které teprve budu poznávat. Ale nejdůležitější je to, že hokej mě stále baví," zdůraznil. Dodal, že cítí jisté "mrazení či menší nejistotu". A že se těší na utkání s Jaromírem Jágrem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy