Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Do Pittsburghu, nebo někam jinam? Jágra spekulace nechávají klidným

Newark – Do konce přestupového období zbývají sice ještě tři týdny, ale kolem budoucnosti Jaromíra Jágra se již nyní rojí nespočet spekulací. Šance New Jersey na play-off jsou totiž minimální a je tak čím dál pravděpodobnější, že slavná "osmašedesátka" bude vytrejdována. Jágr však svoji situaci zatím neřeší. "Uzávěrce přestupů nevěnuji pozornost," prohlásil. 

Jaromír Jágr
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: Kostas Lymperopoulos

Jágr, jenž v neděli oslaví 43. narozeniny, zároveň dodal, že o výměnu do jiného celku žádat nebude. Soustředí se hlavně na vlastní formu bez ohledu na to, zda bude mít šanci bojovat o Stanleyův pohár jinde, či zůstane v kádru Devils. 

"Cítím, že nemusím žádat o výměnu. Když to bude pro klub dobré, tak půjdu. Když budou cítit, že dostali dobrou nabídku, tak mě vytrejdují. Ale říkat o to nemusím. Jestli máme stále šanci na play-off? Nevím," řekl Jágr pro NJ Advance Media. New Jersey ztrácí s 28 zápasy do konce základní části na poslední postupovou pozici ve Východní konferenci 12 bodů. 

Jágr ve své roční smlouvě, která mu může vynést s bonusy až 5,5 milionu dolarů, nemá klauzuli, že nemůže být bez souhlasu vyměněn. Podobně jako v sezoně 2012/13 by tak mohl změnit dres. Tehdy odešel z Dallasu do Bostonu a zahrál si s Bruins finále Stanleyova poháru. V minulém ročníku se s New Jersey play-off nedočkal. 

V zámoří se spekuluje o opětovném zájmu Bostonu, dále pak mezi zájemci mají být například Montreal, New York Islanders, či dokonce Pittsburgh, kde Jágr začal svou kariéru v NHL a získal Stanleyův pohár v letech 1991 a 1992. "Já nevěnuji pozornost uzávěrce přestupů. Jsem profesionál," řekl Jágr, který je stejně jako v minulé sezoně nejproduktivnějším hráčem Devils. 

"Snažím se makat ještě více než dosud. Když zůstanu tady, tak zůstanu tady. Jestli ne, musím být připravený. Když mě někdo získá, bude očekávat, že budu dobrý. Když zůstanu, musím taky být ve formě," dodal Jágr, který si v této sezoně připsal v 50 zápasech 29 bodů za 11 branek a 18 asistencí. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy