Následuje
SP Rakousko

Do Komety Brno míří Štefanka z Vítkovic a Ludvík z Plzně

Brno - Dva útočníky Juraje Štefanku z Vítkovic a Davida Ludvíka z Plzně získal nováček hokejové extraligy Kometa Brno. Osmadvacetiletý Ludvík je odchovancem Komety a do Plzně přišel ze Znojma. V loňské sezoně laboroval s poraněným kolenem a odehrál pouze patnáct zápasů. Odchod třiatřicetiletého bývalého slovenského reprezentanta Štefanky z Vítkovic má ulevit ekonomické situaci ostravského klubu, který kvůli hospodářské krizi potřebuje snížit rozpočet.

"Zatím s oběma hráči jednáme přes jejich agenty. Jejich příchod je na spadnutí, ale zatím smlouva podepsána není. Proto ani nedokážu říci, kdy se zapojí v Brně do přípravy," řekl majitel brněnského klubu Libor Zábranský. Oba útočníci by měli v Brně uzavřít roční kontrakt.

Účastník tří světových šampionátů Štefanka patřil ve Vítkovicích k lépe placeným hráčům, ale generální manažer a trenér Alois Hadamczik s jeho výkony v základní části minulé sezony několikrát vyjádřil nespokojenost. "Netajíme se tím, že chceme mít kvalitní tým, ale musíme přihlížet v první řadě k ekonomickým možnostem klubu. Máme v kádru hodně velmi nadějných juniorů a chceme jim dát šanci," uvedl Hadamczik.

Štefanka, který si v minulosti vyzkoušel i ruskou superligu v barvách Nižněkamsku, v uplynulé sezoně za Vítkovice odehrál 60 zápasů. Dal v nich sedm gólů a na třináct přihrál. V dubnu se představil i na světovém šampionátu ve Švýcarsku. V Kometě stále trénuje i obránce Angel Krstev, o kterého má zájem Nižnij Novgorod. Pokud by ruský tým uhradil odpovídající částku za transakci a Krstev by odešel, bude za něj Kometa hledat adekvátní náhradu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy