Kooperativa NBL 2023/2024

Do finále postoupil Čeljabinsk, o titul budou hrát čtyři Češi

Kazaň (Rusko) - Hokejisté Čeljabinsku postoupili do finále Kontinentální ligy a v boji o Gagarinův pohár vyzvou obhájce titulu z Dynama Moskva. Traktor dokázal v semifinálové sérii s Kazaní otočit nepříznivý stav 1:3 na zápasy, rozhodující sedmý duel dnes na soupeřově ledě vyhrál 2:1.

KHL
zdroj: ČT24 autor: V.Rejl

Čeljabinsk dosáhl historického úspěchu. Dosud získal v sovětské, ruské nebo Kontinentální lize čtyřikrát bronz, naposledy loni. Z postupu se radoval i český útočník Jan Bulis, s osmi góly jeden z nejlepších střelců letošní play-off. Ve finále nastoupí proti trojici krajanů, neboť za Dynamo hrají Marek Kvapil, Jakub Petružálek a Filip Novák.

V sedmém semifinálovém zápasu v Kazani otevřel skóre hostující Vladimir Antipov, který v 32. minutě využil přesilovou hru. Kanadský brankář Traktoru Michael Garnett kapituloval až v 55. minutě, kdy vyrovnal Janne Pesonen. Čeljabinsk následně přečkal dvouminutové oslabení a 29 sekund před koncem ho poslal do finále Andrej Kosticyn.