Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME v 10 tancích 2018 Česko

Do Brna s enormní ofenzivní silou. Za Rusko nastoupí Ovečkin, Malkin i Kučerov

V nominaci ruských hokejistů pro turnaj Carlson Hockey Games v Brně, který bude generálkou na mistrovství světa na Slovensku, figuruje i hvězdný kanonýr Alexandr Ovečkin. K národnímu týmu sborné se stejně jako jeho spoluhráči z Washingtonu, obránce Dmitrij Orlov s útočníkem Jevgenijem Kuzněcovem, připojí ve čtvrtek přímo v Česku.

Alexandr Ovečkin
zdroj: ČTK/AP autor: Alex Brandon

Rusko vstoupí do závěrečného turnaje Euro Hockey Tour ve středu utkáním proti Švédsku ve Stockholmu, kam odcestoval pětadvacetičlenný kádr s jedenácti dalšími posilami z NHL. Jsou mezi nimi ofenzivní esa Jevgenij Malkin z Pittsburghu, Ilja Kovalčuk z Los Angeles a také suverénně nejproduktivnější hráč uplynulého ročníku NHL Nikita Kučerov z Tampy Bay.

Kouč Ilja Vorobjov má k dispozici také brankáře Andreje Vasilevského z Tampy Bay či Alexandra Georgijeva z New York Rangers, obránce Ilju Ljubuškina z Arizony, Bogdana Kiseleviče z Winnipegu a Michaila Sergačova z Tampy Bay. V útoku pak Arťoma Anisimova z Chicaga a Jevgenije Dadonova z Floridy. Klubovou příslušnost ve Vegas má Nikita Gusev, který odešel do NHL po vyřazení Petrohradu v semifinále KHL, ale za Golden Knights nestihl nastoupit.

Vedení sborné už oznámilo, že kapitánem týmu na MS bude Kovalčuk. Jeho asistenty budou Ovečkin, Malkin a Sergej Plotnikov z Petrohradu.

Rusové si mohou už ve středu v případě vítězství za tři body zajistit triumf v Euro Hockey Tour, protože vedou o šest bodů před Finskem a mají lepší vzájemné zápasy. V Brně se v sobotu střetnou právě s Finy a v neděli uzavřou turnaj proti českému týmu.

Nominace hokejistů Ruska na Carlson Hockey Games ve Stockholmu a v Brně (1.-5. května):

Brankáři: Ilja Sorokin (CSKA Moskva), Andrej Vasilevskij (Tampa Bay/NHL), Alexandr Georgijev (New York Rangers/NHL).

Obránci: Arťom Zub, Dinar Chafizullin (oba Petrohrad), Nikita Něstěrov, Arťom Blažijevskij (oba CSKA Moskva), Alexander Jelesin (Jaroslavl), Arťom Sergejev (Ufa), Dmitrij Orlov (Washington/NHL), Nikita Zajcev (Toronto/NHL), Ilja Ljubuškin (Arizona/NHL), Bogdan Kiselevič (Winnipeg/NHL), Michail Sergačov (Tampa Bay/NHL)

Útočníci: Kirill Kaprizov, Michail Grigorenko, Sergej Andronov, Ivan Tělegin (všichni CSKA Moskva), Alexandr Barabanov, Sergej Plotnikov (oba Petrohrad), Alexandr Ovečkin, Jevgenij Kuzněcov (oba Washington/NHL), Ilja Michejev (Omsk), Alexandr Kadějkin (Ufa), Nikita Kučerov (Tampa Bay/NHL), Jevgenij Malkin (Pittsburgh/NHL), Nikita Gusev (Vegas/NHL), Arťom Anisimov (Chicago/NHL), Ilja Kovalčuk (Los Angeles/NHL), Jevgenij Dadonov (Florida/NHL).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy