Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Made in Bolka

Do baráže letos opět spadla Mladá Boleslav

Praha - Kolo před koncem skupiny o udržení hokejové extraligy je rozhodnuto o účastníkovi baráže, v které bude hájit už počtvrté za sebou svou příslušnost v nejvyšší soutěži Mladá Boleslav. Ta prohrála na ledě Litvínova 1:2 v prodloužení. Ani úspěch v nastavení by ale Bruslařskému klubu nepomohl, protože Karlovy Vary dnes vyhrály díky čtyřem trefám kanonýra Petra Kumstáta v pražském Edenu nad Slavií 4:3.

Hokejisté Mladé Boleslavi
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Litvínov - Mladá Boleslav 2:1 P

Mladá Boleslav potřebovala k udržení naděje do posledního kola zvítězit v Litvínově minimálně o dvě branky nebo při nižší výhře či vítězství v nastavení čekat na ztrátu Karlových Varů. Ve 22. minutě se sice ujala vedení po trefě Davida Výborného, ale za dvě a půl minuty vyrovnal František Lukeš, který 20 vteřin před koncem prodloužení také v přesilovce zápas už s jistotou záchrany Vervy rozhodl.

Viktor Lukeš (Litvínov): "Naším cílem nebyl jen zisk jednoho bodu, který by nám stačil k záchraně, ale chtěli jsme vyhrát. Začali jsme tradičně nervózně. Nechtěli jsme, aby Boleslav šla do přečíslení, přesto se to stalo. Můžeme děkovat jen Petru Fraňkovi, že soupeř šel do vedení pouze 1:0. Gól jsme pak i brzy dali, čímž jsme se uklidnili, hráli zodpovědně a Boleslav už tolik šancí neměla. Vyhráli jsme čtvrté utkání za sebou, jsme zachránění a po špatné sezoně je pro nás ten konec důležitý."

Petr Novák (Mladá Boleslav): "Přijeli jsme minimálně pro dva body, protože kdybychom je tady udělali, žila by alespoň teoretická šance, i když i ta se nakonec rozplynula (s ohledem na výhru Karlových Varů na Slavii). Hodnotí se to proto špatně. Neprosadili jsme se více než jednou a dát jeden gól a odvézt si tři body, to by byl malý zázrak. Teď se musíme připravit na to nejhorší - baráž, což jsme nechtěli. Musíme makat, abychom se udrželi stejně jako Litvínov a příští rok jim to vrátili."

Slavia - Karlovy Vary 3:4

Karlovy Vary vstupovaly do zápasu na Slavii s tím, že bez ohledu na výsledek v Litvínově potřebují získat dva body. V polovině úvodní části je dostal do vedení Kumstát, jenže Slavia mezi 22. a 26. minutou po gólech Tomáše Hertla, Tomáše Pospíšila a Vladimíra Růžičky otočila stav na 3:1. Kumstát ve 32. minutě snížil, ve 45. minutě vyrovnal a za 44 vteřin dokonal obrat. Čtyři branky v jednom zápase dal nejlepší střelec základní části už na začátku října ve 4. kole dlouhodobé soutěže na ledě Sparty při vítězství 5:3.

Vladimír Růžička (Slavia Praha): "Bohužel dneska nám zápas nevyšel. Měli jsme dobrý vstup do druhé třetiny, ale to z naší strany bylo tak vše. Musíme si přiznat, že po definitivní jistotě záchrany šly naše výkony dolů. Všichni chtějí útočit a hráči se málo soustředí na obranu. Nebýt Dominika Furcha, tak dnes jsme prohráli i větším rozdílem."

Martin Pešout (Karlovy Vary): "Nebyl to pro nás lehký zápas, protože jsme potřebovali ještě nějaký body, abychom se definitivně zachránili. Nechtěli jsem se zabývat zápasem v Litvínově. Na začátku druhé třetiny nás postihl opět klasický výpadek. Naštěstí zbývalo ještě dost času a my jsme stihli výsledek otočit i díky naším divákům, kteří nás v tom nenechali a přijeli nás podpořit.

HC Verva Litvínov - BK Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 24. F. Lukeš (Kubát), 65. F. Lukeš (V. Hübl) - 22. D. Výborný (Beňovič, Balaštík). Rozhodčí: Kalivoda, Fraňo - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 4950.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 22. T. Hertl (Vondrka, Kuboš) 25. Pospíšil z trestného střílení, 26. V. Růžička ml. (Micka, Sklenář) - 10. Kumstát (Pech), 32. Kumstát (Prošek, Pech), 45. Kumstát (T. Sýkora, Mocek), 46. Kumstát (Zaťovič, Pech). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Horinek, Lhotský. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 2415.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy