Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2024

David Pastrňák vyhrál již posedmé anketu Zlatá hokejka

Vítězem 56. ročníku ankety Zlatá hokejka se stal David Pastrňák. Útočník Bostonu byl před vyhlášením největším favoritem a anketu ovládl již posedmé. Druhý skončil Lukáš Dostál a třetí Martin Nečas. Denisa Křížová získala ocenění pro nejlepší hokejistku sezony 2023/24. Nejlepším parahokejistou se stal Martin Kudela a cenu pro nejlepšího juniora si odnesl Jiří Kulich.

David Pastrňák
zdroj: Reuters

Osmadvacetiletý Pastrňák se akce na pražském Žofíně nezúčastnil, neboť je ve Spojených státech amerických. Střelec vítězné branky ve finále MS proti Švýcarsku byl jedním z osmi hráčů výběru trenéra Radima Rulíka, kteří se prosadili v anketě do elitní desítky. Na šampionátu v Praze nestartovali pouze pátý Filip Hronek a devátý Tomáš Hertl.

Pastrňák získal v hlasování zástupců sportovního úseku Českého svazu ledního hokeje, trenérů reprezentačních výběrů a klubů nejvyšší soutěže plus vybraných novinářů 595 hlasů. Druhého Dostála, který se do popředí dostal zejména zásluhou výkonů na mistrovství světa, porazil o 79 bodů. Nečas byl o dalších šest bodů zpět.

Čtvrtý Roman Červenka, kapitán reprezentace a držitel ceny Mezinárodní hokejové federace pro nejlepšího světového hráče sezony, získal 374 bodů. Pátý skončil Hronek, šestý Pavel Zacha, sedmý Radko Gudas, osmý Lukáš Sedlák, devátý Tomáš Hertl a elitní desítku uzavřel Petr Mrázek. Jedenáctý byl Ondřej Palát, jenž jako jediný dokázal před dvěma lety přerušit vítěznou Pastrňákovu sérii trvající od roku 2016.

"Myslím si, že bylo jasné, že David zase vyhraje. Se sezonou, kterou měl... I když někdo měl za mě neskutečné mistrovství světa. Třeba Lukáš Dostál, který nám ho vychytal. Měla by se ale hodnotit celá sezona a v té on (Pastrňák) dominoval. I s týmem, kterému tolik nevěřili po odchodu Davida Krejčího a Bergerona. Stejně ukázal, že dokáže udělat více než sto bodů," uvedl Hertl, podle kterého Pastrňák kraluje českému hokeji zaslouženě.

"Všichni bychom pro něj chtěli být trochu větší konkurencí. Třeba Neči (Martin Nečas), což je kamarád a přeji mu, aby v NHL ukázal, co umí. Když ale udělá Pasta přes sto bodů, těžko se překonává," pousmál se Hertl. Rekordmanem ankety je dvanáctinásobný vítěz Jaromír Jágr.

Zdroj
ČT

Hlavní zprávy

Nejčtenější články