Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Pardubické rovinové dostihy

Dát tři góly Finům se povede málokdy, řekl Vůjtek, který pochválil výkon týmu

Oulu – Takto nějak si to představoval. Trenér české hokejové reprezentace Vladimír Vůjtek byl po výhře nad Finskem 3:2 v rámci Euro Hockey Tour velmi spokojen. Nejenže jeho svěřenci výběr Suomi porazili poprvé v sezoně a prvně proti němu i bodovali, ale zároveň přesně splnili taktiku, kterou jim před zápasem naordinoval.

Vladimír Vůjtek
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Drželi jsme taktiku, kterou jsme si řekli, a hlavně jsme dali tři góly, což se nám proti Finům málokdy povede," pochvaloval si Vůjtek.

Finové tradičně hráli disciplinovaně a nenabídli českému týmu ani jednu přesilovku. Jen při signalizovaném trestu pro Jiřího Sekáče v 32. minutě se kvůli hře s příliš mnoho hráči na ledě o početní výhodu připravili. "Oni hrají zodpovědně, bez zbytečných faulů, tak se to má hrát. Mají secvičenou obrannou činnost, několik roků hrají stejným systémem a asi si na to dávají velký pozor, aby nefaulovali," komentoval to Vůjtek.

Finové měli v zápase tři početní výhody, při Sekáčově trestu na dvě plus dvě minuty sice v 27. minutě vyrovnali na 2:2, ale vzápětí inkasovali. Po chybě museli faulovat Lukáše Kašpara, který z trestného střílení vstřelil rozhodující branku.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Finsko - Česko

Vůjtek už ve chvíli faulu počítal s tím, že Kašpar z penalty uspěje. "Pokud se nemýlím, tak on za Slovan dal kromě jedné všechny, co jel, takže on to umí. Když byl faulován on, tak jsme na devadesát procent věřili, že ten gól dá," prohlásil Vůjtek.

Nasadil do hry už i dvě posily z NHL. Útočník Sekáč z Arizony sehrál smolný zápas, v kterém inkasoval šest trestných minut. "Je tu poprvé, přiletěl teprve před pár dny a není ještě v takové plné pohodě. Nějakých deset dnů nebruslil, takže mu to trošku nejezdilo, ale myslím, že se to zlepší," prohlásil Vůjtek.

Obránce Michal Jordán se na výhře podílel jednou asistencí. "Jordán hrál stabilně, je vidět, že je to hráč NHL. Měl samozřejmě problémy, že přiletěl předevčírem, je třeba taky počkat na ty jeho výkony," doplnil Vůjtek.

Byl potěšený, že tým se proti silnému protivníkovi prosadil. "Když vezmeme výsledek, tak si myslím, že musíme být spokojení. Samozřejmě, že čekáme ještě na další hráče, kteří přijdou. Nevíme, jak dlouho se protáhne souboj Liberce se Spartou. Myslím, že příští týden budeme zase silnější," uvedl Vůjtek.

Tým doplní ve Znojmě útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu a David Pastrňák z Bostonu, přiřadí se také šampioni z KHL Jan Kovář a Tomáš Filippi z Magnitogorsku. "Ti už jsou doma v České republice, dají se dohromady a v úterý přijedou na sraz," dodal Vůjtek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy