Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Další tři Češky do PWHL. Pejšová byla na draftu první Evropankou

Jako první Evropanka a celkově sedmá hokejistka prošla draftem PWHL česká obránkyně Daniela Pejšová, když si dvojnásobnou bronzovou medailistku z mistrovství světa vybral Boston. Do zámořské profesionální soutěže míří také útočnice Klára Hymlárová a Noemi Neubauerová.

Je nám líto, video expirovalo.
Pejšovou si jako celkovou sedmičku draftu PWHL vybral Boston

Boston si zvolil jednadvacetiletou Pejšovou jako svou druhou hráčku poté, co získal právo na výběr jako sedmý výměnou s New Yorkem. "Je pocta vůbec tady být a zažívat to ve skutečném životě. Je to úžasný pocit, nemohu uvěřit, že to je pravda," citovala agentura AP Pejšovou, která hraje za švédský klub Lulea.

Jako celkově patnáctá přišla v Saint Paul na řadu Hymlárová. Po pětadvacetileté útočnici působící v týmu St. Cloud University sáhla Minnesota, jež premiérový ročník PWHL vyhrála. Jako třicátou z celkově 42 hráček si zvolilo Toronto čtyřiadvacetiletou útočnici Neubauerovou, která dosud hrála za Brynäs.

V úvodním ročníku PWHL, jež má být obdobou mužské NHL, se představilo celkem pět Češek: v mistrovské Minnesotě Denisa Křížová, v Ottawě pod vedením reprezentační trenérky Carly MacLeodové Kateřina Mrázová, Aneta Tejralová a Tereza Vanišová a v Montrealu Dominika Lásková.

Jedničku draftu udělal nejslabší tým minulé sezony New York ze čtyřiadvacetileté kanadské útočnice Sarah Fillerové, olympijské vítězky z Pekingu a trojnásobné mistryně světa.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články