Následuje
ME 2020 Rakousko

Další prvoligová farma, Most bude spolupracovat s Litvínovem

Most - Hokejisté Mostu budou i nadále působit v první lize. Severočeský klub se dohodl na spolupráci s extraligovým Litvínovem a stane se tak farmou Vervy. Padla tak možnost, že by Most prodal licenci pro druhou nejvyšší soutěž do Českých Budějovic, o čemž vedení klubu v minulých dnech také jednalo.

Mostečtí hokejisté
zdroj: hcmost.cz

"Konečně se nám podařilo dosáhnout toho, co se nepodařilo za dlouhá léta žádnému předchozímu mosteckému vedení hokejového klubu. Myslíme si, že vzájemná spolupráce bude prospěšná pro oba subjekty," uvedlo vedení mosteckého klubu na svých internetových stránkách. Most bude navíc spolupracovat i s extraligovou Plzní.

Most v minulých dnech nepřímo zasáhl do veletočů kolem budějovického hokeje. Zástupci společnosti CB hokej 2013 chtěli získat licenci pro první ligu právě od Mostu poté, co České Budějovice po odchodu HC Mountfield přišly o extraligu. První liga by se nakonec na jihu měla hrát díky licenci z Hradce Králové.

Hokejový Most se v posledních letech potýkal s finančními problémy. V posledních letech se pravidelně pohybuje na pomezí první a druhé ligy, navíc se potýká s nezájmem fanoušků, které dlouhodobě přetahuje právě nedaleký extraligový Litvínov.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy