Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR rallyecross Sedlčany

Další problém v extralize? Přestup beka Švrčka

Praha - Hokejové extralize hrozí další problém související s převodem hráčských práv. Jan Švrček údajně přestoupil v červnu loňského roku v rámci první ligy ze Znojma do Olomouce v rozporu s pravidly, informovala televize Nova. Čtyřiadvacetiletý bek v současnosti hraje za extraligový Zlín, kterému by tak teoreticky mohl hrozit trest za jeho neoprávněný start. Základem problému má být fakt, že Švrček přestoupil na základě chybného dokumentu, takzvaného Prohlášení o postoupení hráčské smlouvy. Navíc z klubu, který již fakticky neexistoval.

Pod Švrčkovým přestupem je podepsaný Jaroslav Vlasák jako zástupce klubu HC Znojemští Orli a.s. Tento subjekt ale práva na všechny hráče i na účast v první lize převedl na společnost Orli Znojmo s.r.o. "Převody po tomto datu (květen 2009), které obsahují podpisy neodpovídající podpisovým vzorům, jsou neplatné," uvedl současný jednatel hokejového Znojma Josef Knob.

I přes tyto nesrovnalosti byl však Švrčkův přestup na Českém svazu ledního hokeje (ČSLH) zaregistrován. "Oni si řekli, že si převedou všechno možné, ale na to, aby to udělali, musí udělat nějaké kroky, a ty neudělali," vysvětlil nesrovnalosti manažer domácích soutěží ČSLH Pavel Setikovský. Podle tohoto vyjádření by tak ke změně ve Znojmě oficiálně v roce 2009 nedošlo.

Zlín historii hráče nezkoumal

Přestože Zlín s tímto problémem nemá přímo nic společného, teoreticky mu Olomouc uvolnila hráče, jehož hráčská práva vůbec nevlastnila. "My historii hráče nezkoumáme, ani nemůžeme. Olomouc nám dala hráče na hostování, a pokud by k tomu neměla právo a nárok, tak předpokládám, že registrační oddělení českého svazu by to nepotvrdilo," uvedl generální manažer Zlína Miroslav Michalovský.

Dalším případem sporného startu v extralize se teoreticky může zabývat mimořádné jednání valné hromady Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, které se ve středu uskuteční ve Špindlerově Mlýně. Tam by zástupci extraligových klubů měli řešit i nesrovnalosti v přestupu Martina Adamského z Plzně do Třince.

Švrček odehrál za Zlín v této sezoně 40 zápasů. Pokud by moravský klub přišel o body, které v sestavě s ním získal, propadl by se v tabulce ze čtvrtého místa na pozice mimo play-off.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy