Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v bleskovém šachu 2019

Dacjuk se chce i přes platnou smlouvu vrátit do Ruska. Detroit má ale stále šanci

Detroit – Detroit se v příští sezoně NHL možná bude muset obejít bez své hvězdy Pavla Dacjuka. Ruský útočník se chce rok před vypršením smlouvy vrátit domů do Ruska. Dvojnásobný vítěz Stanley Cupu by rád byl na blízku své třináctileté dceři, jež žije s jeho bývalou manželkou. Red Wings však věří, že se jim oporu týmu opět podaří přesvědčit, aby zůstal.

Pavel Dacjuk (úplně vlevo) se raduje z gólu se spoluhráči z Detroitu
zdroj: ČTK/AP/ autor: Gary Wiepert

"Nebylo to lehké rozhodnutí, neudálo se to ze dne na den, ale chci se po sezoně vrátit domů. Možná ještě neskončím s hokejem, ale myslím, že jsem skončil v NHL," řekl sedmatřicetiletý Dacjuk.

Centr s šikovnýma rukama má v Red Wings smlouvu ještě na příští sezonu z tříletého kontraktu na 22,5 milionu dolarů. I kdyby ze zámoří odešel, klubu by se stále jeho plat 7,5 milionu započítával do platového stropu. "Má z toho hodně špatný pocit. Je to pro něj osobní věc, rád by udělal cokoli, aby Red Wings nějak pomohl," řekl Dacjukův agent Dan Milstein.

Dacjuk měl myšlenky na odchod už loni, ale v Detroitu zůstal především kvůli majitelům klubu Mikeovi a Marian Illitchovým. "Neodešel jsem z respektu k nim, nechtěl jsem po sobě nechat v týmu spoušť," uvedl Dacjuk. Jednání s Illitchovými a generálním manažerem Kenem Hollandem ho čeká i letos po play-off a podle agenta není úplně vyloučené, že se jeden ze symbolů Red Wings nechá přemluvit ještě k poslední sezoně v klubu.

Rodák z Jekatěrinburgu Dacjuk působí v NHL od roku 2001 a nikdy nehrál jinde než v Detroitu. V 953 zápasech nasbíral 918 bodů za 314 gólů a 604 asistencí, v letech 2002 a 2008 se radoval ze zisku Stanley Cupu a třikrát získal Selke Trophy pro nejlépe bránícího útočníka v lize.

Detroit postoupil do play-off po pětadvacáté za sebou a čeká ho série s Tampou Bay.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy