Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Čtyřicet čtyři let? Je mi čtyřiadvacet, hlásí v den narozenin nestárnoucí Jágr

Sunrise - Český hokejový útočník Jaromír Jágr z Floridy slaví 44. narozeniny a rád by si k nim dal dárek v podobě výhry nad Pittsburghem, se kterým se Panthers utkají v noci na úterý. Proti klubu, ve kterém načal bohatou kariéru v NHL, může opět útočit na třetího nejlepšího střelce historie NHL Bretta Hulla. Na metu 741 branek chybí kladenskému odchovanci dva zásahy. Jágr opět potvrdil, že se přes svůj věk stále cítí jako mladík.

Rok 1991, Jágr vyhrává Stanley Cup a s jeho zmenšeninou navštěvuje Kladno
zdroj: ČTK autor: Stanislav Tereba

"Je mi dneska čtyřiadvacet," odpověděl dobře naladěný Jágr na dotaz zámořských novinářů, zda se cítí na 44 či 34 let. A na další otázku dodal, že mu nijak oslava přímo na ledě nevadí. "Není to žádný problém. Musíme vyhrát, to je celé. Pak to bude sladší, ale bude to těžké," řekl nejstarší hráč soutěže.

Svým věkem se Jágr nijak nezatěžuje. "Nezáleží na tom, kolikrát už jste slavili narozeniny, ale jak se cítíte. A já se cítím stejně, jako by mi bylo čtyřiadvacet," prohlásil čtvrtý nejproduktivnější hráč v dějinách NHL, který v 1603 duelech nasbíral 1842 bodů. Jen osm mu chybí na třetího Gordieho Howea.

Jágr v žertu zavzpomínal, že dříve byla jeho narozeninová oslava pravidelně ozdobená góly. "Když jsem byl mladší, skóroval jsem na své narozeniny pokaždé. Já jsem taky tehdy totiž dával góly skoro v každém zápase. Ale když jste starší... Už si nepamatuju, kdy jsem naposledy skóroval při svých narozeninách," smál se Jágr.

Je nám líto, video expirovalo.
Stále na vrcholu: Jágr válí i ve čtyřiačtyřiceti letech

Jágr si přál hlavně po porážkách od St. Louis 3:5 a Nashvillu 0:5 s týmem zabrat. Panthers se ale potýkají s absencí řady zraněných hráčů. Mimo hru jsou útočníci Aleksander Barkov, Brandon Pirri, Quinton Howden i obránci Erik Gudbranson a Willie Mitchell.

"Nechceme hledat žádné výmluvy, ale chybí nám hodně výborných hráčů. Bude to těžké. My to víme, každý zápas je těžký. S Pittsburghem jsme hráli před týdnem. Minutu před koncem jsme vedli, ale pak jsme zápas ztratili. Musíme hrát stejně dobře," připomněl Jágr nedávnou domácí prohru s Pittsburghem 2:3 v prodloužení.

Zdroj
ČTK, Miami Herald

Hlavní zprávy